Reklama

Pijany kierowca na krajowej 17-stce. Zatrzymał go policjant po slużbie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

55-latek kierował samochodem marki Seat mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Zatrzymał go, na drodze krajowej nr 17,  policjant w czasie wolnym od służby.

- Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie w m. Podkrasne na drodze krajowej nr 17 zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jego podejrzenie wzbudził styl jazdy poruszającego się przed nim kierującego pojazdem marki Seat. Kierowca jechał od krawędzi do krawędzi jezdni, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Policjant postanowił sprawdzić swoje przypuszczenia. Przy nadażającej się okazji wyprzedził kierującego seatem i doprowadził do tego, że „niepewny” kierowca zjechał na pobocze i zatrzymał się. Wówczas funkcjonariusz podbiegł do kierującego i kiedy wyczuł silną woń alkoholu natychmiast udaremnił mu dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki samochodu. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - O zatrzymaniu powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy. Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego. Okazało się, ze 55-latek z gm. Stary Zamość, który siedział za kierownicą seata w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us