Reklama
Reklama

Biznes bez barier

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w auli Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbyła się konferencja „Biznes bez barier”, której organizatorami byli: Instytut Nauk Ekonomicznych Uczelni Państwowej w Zamościu, Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych o/Biłgoraj.

Na początku konferencji zebranych powitały dr inż. Maria Kierepka, dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych UPZ oraz mgr Anna Barczak, kierownik Inspektoratu ZUS w Zamościu.

- Konferencja odbywa się w pierwszym dniu tegorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To międzynarodowa inicjatywa, która promuje idee przedsiębiorczości szczególnie wśród ludzi młodych, studentów czy młodych biznesmenów. – mówiła dr Maria Kierepka - Nasza Uczelnia już po raz szósty włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ranga tegorocznej konferencji znacznie wzrosła poprzez wspólne jej zorganizowanie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jest to dla nas satysfakcjonujące, że ta instytucja zechciała jubileusz swojego 85-lecia obchodzić w murach Uczelni Państwowej w Zamościu, wśród zacnego grona przedstawicieli różnych instytucji wspierających przedsiębiorczość, przedsiębiorców a także wśród studentów, dla których takie spotkania są przyczynkiem do kształtowania postaw przedsiębiorczych.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał rektor UPZ, dr hab. Andrzej Samborski. - Obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości stają się powoli tradycją w naszej Uczelni. Dzisiejsze spotkanie to już kolejna edycja konferencji zorganizowanej z tej okazji. Cieszymy się, że nabiera ona coraz większego znaczenia i zasięgu, o czym świadczy z roku na rok zwiększająca się liczba prelegentów i gości w niej uczestniczących. Poza merytoryczną stroną tego spotkania, ważne jest zaprezentowanie się naszych studentów oraz przedstawienie wiedzy i umiejętności, które zdobyli podczas zajęć. Konferencja jest dla nich szansą na poszerzenie wiedzy o treści przekazywane przez praktyków. Tematyka i charakter konferencji wpisuje się w zapisy ustawy o szkolnictwie wyższym, które mówią o tym, że naszym zadaniem jest kształcenie studentów na kierunkach o profilu praktycznym. Wiedzę i umiejętności praktyczne nabywa się nie tyko w trakcie zajęć w uczelni, czy podczas praktyk, które studenci odbywają w różnych instytucjach i zakładach pracy, ale także podczas takich konferencji jak dzisiejsza – powiedział rektor Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Podczas konferencji z prelekcjami wystąpili przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Przedsiębiorczości UPZ, z kierunku finanse i rachunkowość: Karolina Twardowska „Biznes – działalność gospodarcza”, Iwona Spozowska „Przełamywanie barier w biznesie – cyfryzacja finansów publicznych”, Aleksandra Posłajko i Klaudia Semenowicz „Elektroniczny ZUS dla każdego”, Oliwia Piotrowska i Sylwia Niemczuk „Elektroniczny ZUS dla przedsiębiorców”, Damian Korob „ZUS – odpowiedzialność za część finansów publicznych”.

Okolicznościowy wykład wygłosił dr hab. inż. Zbigniew Wasąg, dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oddział w Biłgoraju. Przypomnijmy, że ZUS obchodzi w tym roku 85 lat swojego istnienia. - W związku z jubileuszem 85-lecia organizujemy różne wydarzenia. Jednym z nich jest ta konferencja ze ścisłym i bardzo ważnym udziałem studentów Uczelni Państwowej w Zamościu. Angażujemy w to również przedsiębiorców, ponieważ tematem konferencji jest „Biznes bez barier”. Żeby to zrealizować muszą w to być włączone różne instytucje. My, jako Zakład Ubezpieczeń Społecznych cenimy sobie współpracę z urzędami pracy, urzędami skarbowymi, ze szkołami uczestniczącymi w projektach edukacyjnych. W konsekwencji to wszystko trafia do przedsiębiorców. Mają oni przygotowaną już kadrę i ludzi, którzy choćby odbywając praktyki w ZUS stają się bardziej wartościowymi pracownikami. Jubileusz 85-lecia jest okazją do pokazania tego, że instytucja państwowa, wykonawcza jest również miejscem pracy dla wielu ludzi. Jest również takim drogowskazem, miejscem informacji, z którego przedsiębiorcy mogą się dowiedzieć o różnych możliwościach prawnych, czy praktycznych pomagających w biznesie. Liczymy, że takie spotkania edukacyjne w przyszłości przełożą się na sferę praktyczną – powiedział dr hab. inż. Zbigniew Wasąg.

Podczas konferencji dyrektor biłgorajskiego oddziału ZUS wręczył pamiątkowe grawertony instytucjom współpracującym z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jeden z nich otrzymała Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Wyróżnienie odebrał rektor dr hab. Andrzej Samborski.

W trakcie konferencji eksperci ZUS udzielali w budynku UPZ porad z zakresu ubezpieczeń społecznych i świadczeń emerytalno-rentowych. Chętni mieli również możliwość założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych. Konferencja „Biznes bez barier” odbyła się 18 listopada 2019 r.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us