Reklama
Reklama

Zamość: Potrącenie 15-latka

foto: Policja foto: Policja

Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Krysińskiego 80-letni kierujący Toyotą na przejściu dla pieszych potrącił 15-latka. Nastolatek trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 16:00.

-Jak wstępnie ustalili policjanci 15-letni obywatel Ukrainy, który aktualnie mieszka na terenie Zamościa przechodząc przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego pojazdem. Kierujący prawdopodobnie zatrzymał się, obejrzał swój samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Pomocy 15-latkowi udzielili świadkowie potrącenia. Oni również wezwali załogę karetki pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala. Dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci szybko ustalili, w którym kierunku odjechał kierujący i gdzie zaparkował pojazd. Okazało się, że kierujący, który na przejściu potrącił 15-latka to 80-letni mieszkaniec gm. Adamów. Policyjne badanie trzeźwości wykazało ze zarówno kierujący toyotą, jak i 15-letni pieszy byli trzeźwi. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i podejrzenie, że kierujący toyotą popełnił czyn, za który sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali 80-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku. Przypominają również, że nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej, której zagraża niebezpieczeństwo utarty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

1 komentarz

  • zdziwiony
    zdziwiony wtorek, 05 listopad 2019 14:10 Link do komentarza

    myslalem ze to 15 letni uczeń a z tresci artykułu okazuje sie ze to 15 letni obywatel Ukrainy, kto to pisał ? znaczy ze juz nie uczen? tylko obywatel? nigdy nie slyszalem ze dzieci nazywa sie obywatelami, dobrze nie napisali towarzysz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us