Reklama
Reklama

Szopinek: Nieletni jechał quadem, skończyło się wywrotką

foto: Policja foto: Policja

14-latek bez wymaganych prawem uprawnień poruszał się quadem po drodze gruntowej. Młodzieniec nie zapanował nad pojazdem, wjechał w ogrodzenie posesji i przewrócił czterokołowca. Trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w podzamojskiej miejscowości Szopinek.

- Jak wstępnie ustalili policjanci 14-latek z gminy Zamość pod nieobecność rodziców wspólnie z kolegą z Zamościa w tym samym wieku wyprowadzili zaparkowanego w garażu quada i postanowili udać się na przejażdżkę. Jeden z 14-latków jadąc drogą gruntową nagle stracił panowanie nad czterokołowcem, wjechał w ogrodzenie posesji i doprowadził do przewrócenia pojazdu. Pomocy małoletniemu udzielił właściciel posesji, w której ogrodzenie wjechał 14-latek. Mężczyzna powiadomił również służby ratunkowe. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła 14-latka do szpitala na dalsze badania. Jak się później okazało, na szczęście, w wyniku zdarzenia poza ogólnymi potłuczeniami nastolatek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obaj nastolatkowie nie posiadali uprawnień do poruszania się tego typu pojazdami. Natomiast właściciel quada dopełnił ciążących na nim obowiązków. Quad był zarejestrowany i posiadał wymagane ubezpieczenie OC - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i przypominają o tym, że poruszając się czterokołowcami należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz rozsądku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us