Reklama
Reklama

Zamość: Nielegalne automaty do gier

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w jednym z lokali na terenie miasta ujawnili urządzenia do gier hazardowych. Na miejscu zastali 29-latka obsługującego nielegalne urządzenia. Mężczyzna zamknął w lokalu 29-latkę, która przywiozła mu zamówiony posiłek.

-Funkcjonariusze z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przypuszczali, że właściciel jednego z lokali w Zamościu może posiadać automaty do gier hazardowych, na które nie posiada wymaganej koncesji. Postanowili to sprawdzić i we wtorek wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie odwiedzili wskazane miejsce. Obecny był tam 29-letni mieszkaniec Zamościa obsługujący nielegalne urządzenia. W lokalu przebywała również 29-latka, która w tym czasie przywiozła zamówiony przez mężczyznę posiłek. Na widok funkcjonariuszy spanikowany mężczyzna zamknął drzwi od środka i spowodował, że kobieta wbrew swojej woli musiała pozostać w lokalu. 29-latek początkowo nie reagował na polecenia funkcjonariusz wzywających go do otworzenia drzwi. Po kilkudziesięciu minutach zmienił zdanie, otworzył lokal i wówczas 29-latka mogła swobodnie wyjść z pomieszczenia. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Przypuszczenia policjantów okazały się trafne. W lokalu ujawnili dwa niezarejestrowane automaty, przystosowane do nielegalnych gier o tzw. niskich wygranych. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do depozytu celnego, jako dowód w prowadzonym w tej sprawie postępowaniu karno skarbowym. Posiadacz automatów trafił do policyjnego aresztu.

29-latek usłyszał już zarzut bezprawnego pozbawienia wolności 29-latki, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast w związku z zatrzymaniem urządzeń, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne urządzanie gier hazardowych bez koncesji i bez dokonania wymaganego zgłoszenia grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, albo obie te kary łącznie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us