Reklama
Reklama

Łabunie: Rzucił niedopałek, odpowie za podpalenie

foto: Policja foto: Policja

Za podpalenie składowanej na łące zbelowanej słomy odpowie 55-latek z gm. Łabunie. Dzisiaj usłyszał zarzut zniszczenia cudzego mienia. W czasie przesłuchania tłumaczył się, że nieświadomy zagrożenia rzucił niedopałek papierosa.

Do pożaru doszło w sobotni wieczór na łąkach w Łabuniach.

- Policjanci, którzy zareagowali na zgłoszenie przeprowadzili rozmowę z właścicielem słomy. 44-latek z gm. Łabunie powiedział, że w czasie gdy doszło do pożaru kilkadziesiąt metrów dalej oczyszczał sprzęt rolniczy, którym wykonywał prace polowe. Nagle poczuł zapach palącej się słomy. Wówczas zobaczył, że jedna ze składowanych na stercie bel pali się. Sam przy pomocy pługa próbował odsunąć palącą się bele, jednak ogień szybko rozprzestrzenił się i objął pozostałą część składowanych tam bel słomy. W miejscu, gdzie doszło do pożaru nie było zabudowań, ogień nie stwarzał zagrożenia dla ludzi. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 1000 zł.

Policjanci ustalili podejrzanego o wzniecenie ognia.

- 55-latek z gm. Łabunie trafił do policyjnego aresztu, dzisiaj usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do podpalenia. Oświadczył, że nieświadomy zagrożenia w miejsce składowania zbelowanej słomy rzucił niedopałek papierosa. Za niszczenie cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. - informuje Dorota Krukowska Bubiło.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us