Reklama
Reklama

Młodzi ludzie wydłubali jeżowi oczy zapałkami

foto: Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt foto: Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Grupka młodych ludzi znęcała się nad młodym jeżem. Oprawcy wydłubali zwierzęciu oczy zapałkami. Chora zabawa miała miejsce w okolicach Zamościa. Policja apeluje o kontakt do osób, które widziały zajście.

Wyjątkowo smutny post dotyczący naszego regionu, pojawił się na profilu Stowarzyszenia Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Jeża jako ofiarę upatrzyła sobie grupka młodych ludzi. Zrobili sobie z niego żywą zabawkę. Zwierzę uratował przechodzień, który wyprowadzał psa. Młodzież uciekła a okaleczone zwierzę trafiło do ośrodka rehabilitacji. Już nigdy nie będzie zdolne do samodzielnego życia.

"Był sobie mały jeż. Jeż nikomu nie wchodził w drogę, był bardzo pożyteczny - zjadał owady, małe gryzonie. Dopiero uczył się dorosłego życia. Niestety na swojej drodze spotkał znudzonych, młodych "ludzi", którzy zrobili sobie z małego jeża żywą zabawkę. Dziwnie zachowującą się grupkę zauważył Pan wychodzący z psem na spacer i uratował malucha. Chora zabawa zakończyła się dla jeża wydłubanymi zapałkami oczami - jedna nadal tkwiła w oku. Zwierzak jest bardzo agresywny i nerwowy. Wyraźnie pozostał ślad w jego psychice. Już nigdy nie opuści ośrodka. I znów... brak słów... " - czytamy na profilu lubelskiego Stowarzyszenia Leśne Pogotowie.

Sprawdziliśmy, czy zamojska policja ustala sprawców tego zdarzenia. Jak się jednak okazuje, policja nie odnotowała do tej pory żadnego zgłoszenia.

- Stowarzyszenie do którego trafił jeż nie prowadzi żadnej ewidencji osób, które przynoszą tam zwierzęta. Apelujemy więc do osoby, która widziała całe zajście o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zamościu - powiedziała Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Przyłączamy się do policyjnego apelu i prosimy wszystkich, którzy mają wiedzę na temat zajścia o zgłoszenie się na policję.

Znęcanie nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

11 komentarzy

 • czarnowidz
  czarnowidz czwartek, 12 wrzesień 2019 18:19 Link do komentarza

  od jeży sie zaczyna a co potem? przyjdzie czas na ludzi?

 • Mariusz
  Mariusz czwartek, 12 wrzesień 2019 20:19 Link do komentarza

  Trzeba natychmiast utylizowac takie smieci.

 • Teresa
  Teresa czwartek, 12 wrzesień 2019 20:34 Link do komentarza

  Zwyrodnialców należy piętnować i karać...karać surowo w szczególności za okrucieństwo w stosunku do żywych istot...zamojska policja jest niemrawa...najlepiej wychodzi im karanie osób,które piją piwo na ławeczce albo te,ktore luzem puszcza psa żeby sobie pobiegał...W niedzielę na osiedlu przy Oboźnej...nad Łabuńką take same obrzydliwe chuligańske typy...znane okolicznym mieszkańcom zdewastowaly jedno z urzadzeń siłowni,ktorą SM zainstalowała na osiedlu...dyżurny policjant "olał" informację o tym fakcie i zapewne polucja nic w tym zakresie także nie robi...Po co nam taka policja?...

 • Blady
  Blady czwartek, 12 wrzesień 2019 20:35 Link do komentarza

  Co trzeba mieć w głowie?, żeby taką krzywdę wyrządzić zwierzęciu.?

 • Karolina
  Karolina czwartek, 12 wrzesień 2019 21:52 Link do komentarza

  Po prostu brak słów...człowiek człowiekowi znajdzie za skórę, ale takie zwierzątko? Co komu winne? No skurwysyństw...o i tyle!!! Szlak mnie trafia na takich debili, bo inaczej nie można nazwać takich ludzi...jak bardzo cierpiało i będzie cierpieć to zwierzątko...

 • Love_ZMC
  Love_ZMC czwartek, 12 wrzesień 2019 22:26 Link do komentarza

  Znęcanie sie nad zwierzętami w młodości to jeden z 3 symptomów dzięki którym można stwierdzić że ktoś w przyszłości może zostać mordercą.To potwerdzone naukowo na podstawie badań przeprowadzonych podczas rozmów z mordercami przeprowadzonych przez psychologów i psychiatrów w więzieniach.Okazało sie że znakomita większość z nich w dzieciństwie znęcała sie nad zwierzętami.Także policja powinna sie przyjrzeć bliżej tej sprawie i monitorować ewentualnych sprawców.Sprawa jest poważniejsza niż sie to może wydawać.Dzisiaj biedne zwierzątko a za kilka lat niewinny człowiek...

 • Hanka
  Hanka czwartek, 12 wrzesień 2019 22:27 Link do komentarza

  Uważam że ktoś kto to widział, powinien natychmiast udać się na policję, a policja powinna ich złapać. Powinna ich spotkać najgorsza kara. Co za zwyrodnialcy. Najbardziej szkoda mi jezyka , biedne zwierzątko,

 • Aleksiunia
  Aleksiunia piątek, 13 wrzesień 2019 08:21 Link do komentarza

  To nie ludzie!!!! To bestie, potwory!!!!!

 • jez
  jez piątek, 13 wrzesień 2019 08:54 Link do komentarza

  Znajdziemy was skurwysyny

 • waaagh
  waaagh piątek, 13 wrzesień 2019 12:26 Link do komentarza

  wykastrować skurwieli powinno się podawac wizerunki takich smici do wglodu publicznego

 • Jeszcze do Was TO dobro wroci.
  Jeszcze do Was TO dobro wroci. sobota, 14 wrzesień 2019 00:48 Link do komentarza

  Nie wierze... po prostu w to nie wierze. Życzę tym gnojom, żeby spotkała ich najgorsza kara. Niech gniją pod miejskimi barakami, bez pieniędzy, bez przyjaciół, rodzinnego ciepła. Niech oślepną, gniją w więzieniu. To już jest zepsute nasienie. W młodym wieku robić takie rzeczy... strata czasu na ich resocjalizowane. Wydłubać tez oczy i pozostawić, niech sobie radzą.
  A Pana, który przerwał te „zabawy” PROSZE o zgłoszenie się na policję. Nie jestem jakimś donosicielem czy kimś takim, ale gdybym widział takie zajście, od razu złapalbym chociaż jednego i od razu na komendę.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us