Ciężarówka, auto osobowe i dostawcze zderzyły się w Płoskiem

foto: Policja foto: Policja

Niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego w m. Płoskie. 43-letni kierowca ciężarówki uderzył w tył osobowego Opla, który następnie uderzył w samochód dostawczy. Do szpitala trafił 42-letni kierowca osobówki.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 74, w miejscowości Płoskie pod Zamościem.

- Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący pojazdem ciężarowym marki Daf 43-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego uderzył w tył opla astry. Następnie w wyniku uderzenia opel przesunął się i uderzył w dostawczego opla movano. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była prędkość, z jaką poruszał się kierujący ciężarówką. Do szpitala na dalsze badania został przewieziony kierujący osobowym oplem, 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Na szczęście nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Wykonane badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący biorący udział w kolizji byli trzeźwi. Ponadto podczas kontroli wymaganych dokumentów okazało się, że samochód ciężarowy nie posiada ważnych badań technicznych, wiec nie powinien w ogóle uczestniczyć w ruchu drogowym. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policja apeluje o ostrożność na drodze. - Pamiętajmy, że prędkość, z jaką się poruszamy, zachowanie, wykonywane manewry mają wpływ nie tylko na nasze bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Dlatego też zawsze należy dostosować swoje zachowanie na drodze do panujących warunków, przewidywać mogące wystąpić zagrożenia oraz poruszać się z prędkością, która pozwoli na szybką i bezpieczną reakcję - przypomina rzeczniczka.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us