Reklama
Reklama

Zamość: Uszkodził wiatę przystankową, samochód i drzwi do salonu gier

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci zatrzymali nastolatka, który w centrum Zamościa uszkodził przystankową wiatę, samochód i drzwi wejściowe do salonu gier. Wandalem okazał się 19-letni zamościanin. Straty jakie wyrządził sprawca oszacowano na kwotę ponad 2 tys. zł.

- Do dewastacji doszło na początku sierpnia. Z otrzymanych zgłoszeń wynikało, że wandal nocą wybił szybę w przystankowej wiacie przy ul. Gminnej w Zamościu. Zarząd Dróg Grodzkich oszacował straty na kwotę 600 zł. 35-letnia zamościanka poinformowała z kolei o uszkodzeniu jej pojazdu. Sprawca wybił reflektor i zniszczył maskę w należącym do kobiety volkswagenie. Straty sięgnęły ponad 1000 zł. Ostatnie ze zgłoszeń dotyczyło wybicia szyby w drzwiach wejściowych do salonu gier. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 400 zł. - wylicza Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci zajmujący się sprawą kilka dni po zgłoszeniach zatrzymali sprawcę tych czynów. Wandalem okazał się 19-letni mieszkaniec Zamościa.

Nastolatek już usłyszał zarzuty. Podczas przesłuchania młodzieniec przyznał się do popełnionych czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. 19-latek będzie musiał również naprawić wszystkie wyrządzone swoimi występkami szkody.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us