Reklama
Reklama

Weselej na pediatrii

foto: Urząd Miasta Zamość foto: Urząd Miasta Zamość

Bajecznie kolorowe obrazy ozdabiają oddział pediatryczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. Wioletta Lewandowska, zamojska artystka, stworzyła 25 prac z myślą o najmłodszych pacjentach. Dziś (03.07.) oficjalnie przekazała je szpitalowi. Prace mają umilać pobyt dzieci na oddziale pediatrycznym. Przedstawiają m.in. samoloty, akwarium z rybkami, kolorowe baloniki, a w szpitalnych salach pojawiły się obrazki z plaży.

Sponsorami prac są: Miasto Zamość oraz Zamojski Szpital Niepublicznym Sp. z o.o.

- Bardzo się cieszę, że taka inicjatywa powstała i, że miasto mogło w tym pomóc. Mam nadzieję, że oddział pediatryczny będzie miejscem, gdzie tego rodzaju inicjatywy będą podejmowane. Sztuka nie tylko łagodzi obyczaje, ale i trudne chwile- powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

- Taki też był cel i zamierzenie- wyjaśniła artystka- ponieważ wszystkie badania wskazują na to, że zdrowiejemy patrząc na obrazy. Obraz jest takim pretekstem, by odejść od dramatu, który się rozgrywa w danej chwili. Ale malując obrazy, myślałam też o pracownikach, żeby było państwu łatwiej każdego dnia spędzać tutaj czas- mówiła W. Lewandowska.

Niewykluczone, że obrazy pojawią się również na innych oddziałach szpitala. Placówka chce odejść od typowego, szpitalnego "wystroju":

- Mamy jeszcze kilka pomysłów, ale na razie poszukujemy sponsora, żeby móc je zrealizować. Chodzi m.in. o oddział opieki paliatywnej i Zakład Opiekuńczo - Leczniczy, gdzie pacjenci przebywają dłużej. Są to osoby starsze, a dla nich otoczenie jest również bardzo ważne- powiedział Mariusz Paszko prezes Szpitala Niepublicznego.

To nie pierwsza tego rodzaju artystyczna inicjatywa, jaką podejmuje Szpital wspólnie z lokalnymi artystami. Ściany niektórych budynków na terenie placówki zdobi kolorowe graffiti, wykonane przez zamojską Grupę Stforky.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us