Reklama
Reklama

36-latek ukradł pieniądze ze sklepowej kasy

foto: Policja foto: Policja

Zarzuty kradzieży rozbójniczej usłyszał 36-latek z Zamościa, który ze sklepowej kasy zabrał utarg w kwocie 900 zł., a następnie użył przemocy wobec próbującej odzyskać pieniądze ekspedientki.

- We wtorek pracownica jednego z zamojskich sklepów spożywczych poinformowała dyżurnego komendy o tym, że kilka minut wcześniej młody mężczyzna ze sklepowej kasy zabrał pieniądze a następnie, kiedy chciała go powstrzymać zaczął ją szarpać i popychać. Po tym wybiegł ze sklepu, a za nim krzycząca o pomoc ekspedientka. Zareagował będący w pobliżu przechodzień. Ujął mężczyznę i przekazał policjantom - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Podejrzanym o kradzież okazał się być 36-letni mieszkaniec Zamościa. Mundurowi przewieźli go na komendę, gdzie po wykonanych czynnościach został osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że w czasie kradzieży był pijany, w organizmie miał 2 promile alkoholu. Policjanci odzyskali również całość skradzionych pieniędzy. Pracownica sklepu wartość strat oszacowała na kwotę 900 zł. Wczoraj prokurator przedstawił mu zarzuty popełnienia kradzieży rozbójniczej. Natomiast sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o zastosowaniu wobec 36-latka izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kradzież rozbójnicza to nie jedyne przestępstwo popełnione przez 36-latka. Wcześniej był już prawomocnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przeciwko rodzinie. 36-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, więc sąd może zasądzić wobec mężczyzny karę nawet 15 lat pozbawienia wolności.

2 komentarzy

  • Lolo
    Lolo piątek, 24 maj 2019 17:19 Link do komentarza

    Trzeba napisać też kilka ciepłych słów o postawie przechodnia, który zatrzymał tą małpę. Brawo dla Pana!!! Niestety większa część społeczeństwa pewnie udałaby, że tego nie widzi. Jeszcze raz brawo.

  • Młody
    Młody piątek, 24 maj 2019 22:24 Link do komentarza

    A ja dziękuję moim kolegom za zaj.... postawę jesteście spoko, pozdrawiam Młody

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us