Reklama
Reklama

35-latek odpowie za uprawę konopi. Zabezpieczono 150 krzaków

foto: Policja foto: Policja

35-latek z gm. Radecznica usłyszał zarzuty uprawy konopi indyjskich innych niż włókniste. Policjanci ustalili, że łącznie w czterech różnych miejscach prowadził nielegalną uprawę, z których mundurowi zabezpieczyli blisko 150 krzaków tej rośliny. Z zabezpieczonych roślin można byłoby uzyskać ponad 3 kg marihuany.

Policjanci z komendy Stołecznej i KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie gminy Radecznica odnaleźli nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste, której właścicielem okazał się 35-letni mieszkaniec tej gminy.

- Pracujący nad sprawą kryminalni z zamojskiej komendy oraz policjanci ze Szczebrzeszyna w czasie dalszych czynności z zatrzymanym ustalili, że to nie jedyna nielegalna plantacja 35-latka. Okazało się, że konopie indyjskie mężczyzna uprawiał również na dwóch innych poletkach. Na jednym z nich położonym w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania policjanci odnaleźli 80 krzaków konopi, natomiast na kolejnej prowadzonej w gminie Turobin – prawie 40 krzaków tej rośliny - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 150 krzaków konopi indyjskich innych włókniste. Gdyby z zabezpieczonych krzaków został uzyskany susz marihuany, to byłoby go ponad 3 kilogramy. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli mienie należące do 35-latka o łącznej wartości ponad 11 tys. zł.

35-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste, która mogłaby dostarczyć znaczne ilości marihuany. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us