Reklama
Reklama

Pijani kierowcy i weekendowe zdarzenia drogowe

foto: Policja foto: Policja

48-latek wjechał volkswagenem do rowu, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Niewiele mniej miał 44-latek, który przewrócił się na motocyklu. 1,5 promila miał 25-latek, który kierując "maluchem" zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Do zdarzeń doszło w miniony weekend w powiecie zamojskim.

- W piątkową noc dyżurny zamojskiej komendy został poinformowany o tym, że w m. Zielone auto wpadło do lasu, są dwie osoby poszkodowane i potrzebują pomocy. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem, 48-letni mieszkaniec gm. Adamów, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Będąca na miejscu załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej kierowcy i 19-letniemu pasażerowi. Prawdopodobną przyczyną utraty panowania nad pojazdem była nadmierna prędkość oraz stan psychofizyczny kierowcy. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 48-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Z policyjnego aresztu trafił do zakładu karnego. Okazało się, bowiem, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Warszawie Śródmieście celem odbycia kary ponad 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. -
Również w sobotę w m. Bereść doszło do wypadku z udziałem nietrzeźwego kierującego. Tym razem 44-latek z powiatu hrubieszowskiego kierując motocyklem m. Honda na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem, zjechał do przydrożnego rowu doprowadzając do przewrócenia motocykla. Załoga karetki pogotowia przewiozła 44-latka do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było prawie 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali motocykliście prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny jednośladu. 44-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - dodaje. 

Kolejne zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierującego miało miejsce w niedzielny poranek na DK 17 w m. Łabuński Pierwsze.

- Stojący w przydrożnym rowie samochód m. Fiat 126 P zauważył kierowca innego pojazdu, który postanowił sprawdzić czy siedzący za kierownicą fiata mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Po otwarciu drzwi samochodu wyczuł silną woń alkoholu, zawiadomił więc policję. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem 25-latem z Zamościa poruszał się w kierunku Łabuń i nagle zjechał do przydrożnego rowu. Prawdopodobnie przyczyną była nietrzeźwość kierującego oraz stan techniczny pojazdu – na jednej z obręczy kół nie było bowiem opony. Policyjne badanie wykazało w organizmie 25-latka prawie 1,5 promila alkoholu. Kierujący został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie wykonano badanie retrospektywne. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem - relacjonuje rzeczniczka. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności weekendowych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców i apelują o trzeźwość za kierownicą.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us