Reklama
Reklama

Zamość: Cyrk ze zwierzętami. Zakazu nie będzie [SONDA]

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Przedstawiciele Stowarzyszenia "Zamość - nasz wspólny dom" napisali petycję do prezydenta Zamościa z prośbą o zaprzestanie udostępniania miejskich gruntów cyrkom, które wykorzystując do swoich przedstawień żywe zwierzęta. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że prezydent nie wyda takiego zakazu.

- Prezydent rozumie i popiera petycję Stowarzyszenia, sam również nie bywa w cyrku, ale sądy administracyjne uchylają zakazy wydawane przez samorządy dotyczące wpuszczania na swój teren cyrków wykorzystujących w pokazach zwierzęta. Sądy uznawały, że tego rodzaju zakazy naruszają zasadę swobody działalności gospodarczej. Może trzeba zastosować inne metody działania, na przykład przekonywać mieszkańców, by nie uczestniczyli w takich pokazach i nie kupowali biletów na występy cyrkowe z udziałem zwierząt - powiedziała nam Marta Lackorzyńska Szerafin, rzeczniczka prezydenta.

Dodajmy, że w najbliższy weekend do Zamościa ma przyjechać Kijowski Cyrk, który w swoim programie ma m.in. pokaz tresowanych zwierząt. Cyrkowy namiot ma stanąć na terenach miejskich przy parku. Zaplanowano dwa spektakle, po jednym w sobotę i niedzielę.

Dla naszych Czytelników uruchomiliśmy specjalną ankietę dotyczącą tego tematu. Od wczoraj za zakazem organizacji cyrku ze zwierzętami w Zamościu opowiedziało się 69 procent głosujących ( 214 osób), z kolei za występami zwierząt w cyrku głosowało 31 procent (96 osób). Zachęcamy Państwa do oddania głosu:

2 komentarzy

 • NiezłyCyrk
  NiezłyCyrk czwartek, 28 marzec 2019 15:27 Link do komentarza

  W cyrkach zwierzęta były, są i jeszcze długo będą. Jak ktoś nie chce to niech nie idzie, zostanie w domu, zajmuje się swoim kotkiem i nie psuje zabawy innym. Ja idę z dziećmi - głównie po to żeby zobaczyły zwierzęta i zrobiły sobie z nimi zdjęcie.

  PS. Ciekawe dlaczego pan Wnuk nie jest za likwidacją ZOO. Tylko z czego by wtedy utrzymywał swoją armię urzędników.

 • Śmiech
  Śmiech czwartek, 28 marzec 2019 17:26 Link do komentarza

  Robią dym a sami kiedyś wszyscy chodzili i nikt nie robił z tego takiego cyrku ?Bo pewnie 90% tych co się oburzają to była

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us