Reklama
Reklama

Zamość: Nie chcą cyrku ze zwierzętami [SONDA]

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Przedstawiciele Stowarzyszenia "Zamość - nasz wspólny dom" nie chcą w mieście cyrku, w którym występują zwierzęta. Skierowali do prezydenta miasta petycję z prośbą o zaprzestanie udostępniania miejskich gruntów cyrkom, które wykorzystując do swoich przedstawień żywe zwierzęta.

"W naszej ocenie właściwe i zgodne z duchem obowiązującego prawa byłoby, gdyby właściwe organy miejskie w sposób jednoznaczny wyraziły sprzeciw niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt w cyrkach – poprzez odmowę wynajmowania terenów pod widowiska cyrkowe z udziałem żywych zwierząt" – napisali w petycji przedstawiciele Stowarzyszenia "Zamość - nasz wspólny dom". - "Chcemy podkreślić, że jesteśmy zwolennikami sztuki cyrkowej tworzonej przez artystów, którzy z własnego wyboru trenują i prezentują swoje umiejętności. Nie godzimy się na poniżanie i brutalną tresurę zwierząt. Zmuszanie zwierząt do pracy niezgodnie z ich naturą, uważamy za etycznie naganne" - czytamy dalej.

Autorzy petycji podkreślili, że "pokazy cyrkowe z wykorzystaniem zwierząt są pozbawione walorów edukacyjnych i potencjalnie szkodliwe dla rozwoju dzieci, co potwierdził Komitet Psychologii Polskiej Akademii Nauk w marcu 2015 roku".

Co ciekawe, w najbliższy weekend do Zamościa ma przyjechać Kijowski Cyrk, który w swoim programie ma m.in. pokaz tresowanych zwierząt. Cyrkowy namiot ma stanąć na terenach przy parku. Zaplanowano dwa spektakle, po jednym w sobotę i niedzielę.

Zachęcamy Państwa do oddania głosu w ankiecie:

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us