Reklama

Jechali za szybko, stracili uprawnienia

foto: Policja foto: Policja

W ostatni weekend ferii na drogach powiatu zamojskiego policjanci zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Miłośnicy szybkiej jazdy na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania.

Policjanci na drogach zamojskiego powiatu prowadzili działania prewencyjne, sprawdzając czy kierujący jeżdżą zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- Prowadzone kontrole wykazały, że większość kierowców przestrzega ograniczeń prędkości, jednak zdarzali się i tacy, którzy jechali zbyt szybko nie zważając na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Oni za swoją brawurową jazdę musieli liczyć się z konsekwencjami – mandatem i punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Z największą prędkością poruszał się 32-latek z Tomaszowa Lubelskiego. Kierując oplem w Wólce Łabuńkiej w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h. Niewiele mniej, bo 116 km/h na liczniku miał 21-latek z gm. Tomaszów Lubelski poruszający się volkswagenem, a zatrzymany do kontroli drogowej w m. Łabunie na drodze krajowej nr 17. W tej samej miejscowości zatrzymany został również 31-letni mieszkaniec gm. Telatyn, który kierując audi na liczniku miał 110 km/h. Nadmierna prędkość była także powodem kontroli drogowej 49-latka z gm. Szczebrzeszyn, który w Michalowie kierując audi w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Kolejny kierowca, 31-letni mieszkaniec gminy Miączyn, zatrzymany został w Zamościu na ul. Legionów. Kierowca audi również przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podobnie jak 33-latek z gm. Zamość kierujący volkswagenem, którego prędkość jazdy policjanci skontrolowali w m. Mokre. Natomiast w sobotę w m. Żdanów 37-letni mieszkaniec Zamościa kierując samochodem m. Citroen przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 63 km/h.- wylicza rzeczniczka. 

Wszyscy, jadący z nadmierną prędkością kierowcy, ukarani zostali mandatami i punktami karnymi, na najbliższe trzy miesiące pożegnali się również z uprawnieniami.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us