Reklama
Reklama

Zamość: Arsenał wykopany na Młyńskiej

foto: Policja foto: Policja

Fragmenty karabinu, kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz ręczny granat wykopali w piątek pracownicy firmy budowlanej na jednej z działek na zamojskim osiedlu Młyńska. Powiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczyli teren a patrol saperski zajął się neutralizacją zagrożenia.

- Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o tym, że podczas prac budowlanych na jednej z działek na osiedlu Młyńska ekipa kopiąca rów natrafiła na materiały wybuchowe pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Zgłaszający, właściciel firmy budowlanej oznajmił, iż nietypowe znalezisko znajduje się w wykopie o głębokości 2 – 3 m - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Okazało się, że robiący wykopy robotnicy natrafili na skorodowaną lufę i zamek karabinu, granat ręczny oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji do karabinu. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją znalezionych w ziemi pozostałości prawdopodobnie z czasów wojny.

Policja przypomina, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

3 komentarzy

 • Lila
  Lila niedziela, 03 luty 2019 16:19 Link do komentarza

  Dlaczego kasujecie komentarze?

 • nie ma sensu walczyć z wiatrakami
  nie ma sensu walczyć z wiatrakami niedziela, 03 luty 2019 16:46 Link do komentarza

  bo mogą, mój też kiedyś skasowali

 • Mieszkanka
  Mieszkanka wtorek, 05 luty 2019 23:00 Link do komentarza

  Przecież tam jest odiefle, szkoła i takich znalezisk może być więcej....

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us