Reklama
Reklama

Zamość:17-latka podrabiała recepty

foto: Policja foto: Policja

17-latka z Zamościa odpowie za fałszowanie i posługiwanie się nieprawdziwymi receptami. Została zatrzymana dzięki czujności pracownicy jednej z aptek, której okazana przez nastolatkę recepta na leki psychotropowe wydała się podejrzana.

- W czwartek oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informacje, że w jednej z aptek na terenie miasta młoda kobieta usiłuje zakupić leki psychotropowe wykorzystując do tego sfałszowaną receptę. Zgłaszająca zwróciła uwagę na receptę, ponieważ kilka miesięcy wcześniej w aptece była już realizowana podobna recepta z takimi samymi numerami identyfikacyjnymi, wystawiona na to samo nazwisko, przez tego samego lekarza - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci, którzy przyjechali do wskazanej apteki zatrzymali 17-latkę, która posługiwała się nieprawdziwym dokumentem uprawniającym do zakupu leków. Również w czasie przeszukania mieszkania zajmowanego przez nastolatkę mundurowi odnaleźli kilka podrobionych recept.

17-latka z Zamościa przyznała się do posługiwania się sfałszowanymi receptami. Jak się okazało nastolatka sama je podrabiała.

W piątek usłyszała zarzuty. O wymiarze kary dla nastolatki zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo przerabiania bądź też podrabiania dokumentu w celu użycia go jako autentyczny, jak też posługiwanie się takim dokumentem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

2 komentarzy

 • Janusz
  Janusz niedziela, 02 grudzień 2018 12:36 Link do komentarza

  Ciekawe co dalej i jaka kara .

 • Renoa
  Renoa niedziela, 02 grudzień 2018 23:57 Link do komentarza

  Po co nam Sady więzienia Bóg nas osadzi lub wybaczy
  Wszyscy i tak umrzemy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us