Reklama

Blisko 100 zarzutów dla 22-latka

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Prawie 100 zarzutów usłyszał 22-latek z Zamościa. Mężczyzna wprowadził w błąd 12 firm pożyczkowych. Jak informuje policja, we wnioskach o udzielenie kredytu wskazywał nieprawdziwe dane dotyczące swojego zatrudnienia i wysokości uzyskiwanych dochodów.

- Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili zarzuty 22-latkowi z Zamościa. Mężczyzna wprowadził w błąd przedstawicieli 12 firm pożyczkowych. Za pośrednictwem strony internetowej poszczególnych firm wypełniał wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego wskazując nieprawdziwe dane dotyczące zatrudnienia oraz osiąganych dochodów. We wniosku wskazywał różne kwoty pożyczek od kilku do kilkuset złotych. Swoją nieuczciwą działalność rozpoczął dwa lata temu i kontynuował ją do bieżącego roku - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - W akcie oskarżenia 22-latkowi przedstawiono prawie 100 zarzutów. W kilku przypadkach firmy udzieliły nieuczciwemu kredytobiorcy pożyczki na łączną kwotę prawie 3 tys. zł. W pozostałych przypadkach 22-latek nie osiągnął zamierzonego celu, ponieważ jego wnioski z różnych względów były odrzucane. W tych przypadkach odpowie więc za usiłowanie popełnia przestępstwa -dodaje rzeczniczka. 

22-latek znany był już zamojskiej policji. W przeszłości odpowiadał bowiem za oszustwa dokonywane za pośrednictwem Internetu. Na portalach internetowych do sprzedaży wystawiał różne towary, osoby zainteresowane ofertą płaciły za produkt, który jednak nigdy do nich nie docierał.

Teraz 22-latek ponownie zasiądzie na ławie oskarżonych. Za usiłowanie lub też doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzanie w błąd, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2 komentarzy

  • ciekawy
    ciekawy sobota, 01 grudzień 2018 08:11 Link do komentarza

    brakuje mi informacji czy oddawał pozyczki czy nie?

  • Mis
    Mis sobota, 01 grudzień 2018 22:31 Link do komentarza

    Tak. Oddal w naturze. Wypinal dupe hehe.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us