Reklama
Reklama

Zamość: Polsko – niemieckie seminarium

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojskie Centrum Wolontariatu organizuje polsko - niemieckie seminarium pt. "Zaangażowanie potomków w pomoc i upamiętnianie losów seniorów poszkodowanych przez narodowy socjalizm". Spotkanie odbędzie się we wtorek (16 października) w godzinach 10.30 – 16.00, w patio restauracji „Skarbiec Wina”przy ul. S. Staszica.

Porządek seminarium:
1. Przywitanie i przedstawienie uczestników z Niemiec i Polski.
2. Krótka informacja o partnerskim projekcie realizowanym od 10 lat przez Zamojskie Centrum Wolontariatu i Federalny Związek Informacji i Doradztwa dla Ofiar NS w Kolonii, który dofinansowuje Fundacja „Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość” z Berlina.
3. „Jak to się robi w Kolonii?” - angażowanie potomków i młodego pokolenia Niemców w opiekę nad poszkodowanymi przez III Rzeszę. Dobre praktyki.
13.30 – 14.30 Lunch dla uczestników
4. „Jak to robimy w Zamościu?” - zaangażowanie organizacji kombatanckich i ich członków wspierających (potomków poszkodowanych), Zamojskiego Centrum Wolontariatu, pracowników socjalnych MCPR, nauczycieli i urzędników w różne działania na rzecz poszkodowanych.
5. Rozwijanie zdolności organizacyjnych i personalnych w celu ciągłego polepszania jakości życia seniorów, którzy przeżyli wojnę, a także czczenie losów żyjących i poległych ofiar NS. Dyskusja.
6. Podsumowanie i zamknięcie seminarium.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us