Reklama

Szpital zaprasza na bezpłatne badania

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Rak jelita grubego jest trzecim co do częstości występowania, po raku płuc i piersi. Liczba nowych zachorowań na raka w ciągu roku na 100 tys. mieszkańców wynosi 16 tys. (16%) i stale rośnie. Szacuje się, że za 10 lat osiągnie 25%. Szpital "papieski" zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopowe w kierunku wykrywania raka jelita grubego.

Jak informuje zamojski szpital, rak jelita grubego jest przyczyną 12% zgonów. Około 30% pacjentów, którzy poddali się badaniu wykrywa się polipy (zmiany przed nowotworowe), które usuwa się podczas badania kolonoskopii.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu można poddać się bezpłatnym profilaktycznym badaniom kolonoskopowym zleconym przez Ministerstwo Zdrowia. Badanie i leki służące do jego przeprowadzenia się są bezpłatne. W celu wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. Na badania mogą zgłosić się osoby w następujących przedziałach wiekowych:
-wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego
- 40-65 lat bez objawów, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego I stopnia z rakiem jelita grubego (rodzice, rodzeństwo, dzieci)
- 25-65 lat pochodzące z rodziny z HNPCC lub FAP, w tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.

Szczegółowych informacji udziela oraz dokonuje zapisów na badania sekretariat Zakładu Endoskopii (parter) pod nr tel. (84) 677 37 51, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

1 komentarz

  • CzesławaW
    CzesławaW piątek, 05 październik 2018 21:48 Link do komentarza

    Czy w Zamościu jest poradnia genetyczna? Ile trwa takie badanie?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us