Reklama

ZOO świętuje 100 urodziny [WIDEO]

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Zamojski ogród zoologiczny świętuje dziś 100-lecie istnienia. Jubileusz odbywa się w restauracji, w zamojskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Były odznaczenia i medale. Przypomnijmy, że jutro - z okazji jubileuszu - zwiedzanie ogrodu jest bezpłatne.

W sobotę (29.09) razem z zamojskim zoo, będą świętować wszyscy mieszkańcy miasta i regionu- zwiedzanie zoo będzie bezpłatne. Co dwie godziny (11:00, 13:00, 15:00) w sali konferencyjnej ogrodu (budynek dydaktyczny) będzie wyświetlany film o historii zoo. Składają się na niego m.in. zdjęcia archiwalne i wspomnienia uczniów prof. Stefana Milera.

Na czas obchodów jubileuszu, do zoo zostanie przeniesiona z Rynku Wielkiego Budka Niepodległości.

Zamojskie zoo jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Jego początki sięgają roku 1918, kiedy to Stefan Miler, profesor Męskiego Gimnazjum im. Jana Zamoyskiego, postanowił założyć pierwszy w Polsce szkolny ogródek przyrodniczy. W 1980 roku zoo zostało przeniesione do siedziby przy ul. Szczebrzeskiej. Ogród zoologiczny odwiedza około 200 tys. osób rocznie.

Poniżej wideo z obchodów.

Media

1 komentarz

  • Paweł
    Paweł piątek, 28 wrzesień 2018 14:30 Link do komentarza

    ach mialem wyslac do zoo jakies zdjecia ale wypadlo mi z glowy, co prawda tylko max 2004 albo 2005 ale to juz w sumie historia :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us