Reklama
Reklama

Sławomir Ćwik kandydatem na prezydenta [WIDEO]

Sławomir Ćwik, foto; materiał nadeslany Sławomir Ćwik, foto; materiał nadeslany

Sławomir Ćwik jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w Zamościu (Platformy Obywatelskiej, Sojuszy Lewicy Demokratycznej,.Nowoczesnej, Polskie Stronnictwo Ludowe) na prezydenta miasta. Dzisiaj, na konferencji prasowej zorganizowanej na tarasie widokowym zamojskiego Nadszańca, oficjalnie ogłoszono jego start w zbliżających się wyborach samorządowych.

Na otwarcie konferencji Rafał Zwolak (.Nowoczesna) poinformował o przystąpieniu do Koalicji Obywatelskiej w Zamościu Polskiego Stronnictwa Ludowego, reprezentowanego przez marszałka województwa Arkadiusza Bratkowskiego (PSL) oraz o podpisaniu Deklaracji Zamojskiej, wyznaczającej ramy działalności Koalicji Obywatelskiej w Zamościu oraz potwierdzającej tworzenie wspólnej listy kandydatów na radnych do Rady Miasta Zamość. Następnie treść deklaracji została przedstawiona przez Ireneusza Godzisza (PO) i Marka Palonkę (SLD) - publikujemy ją poniżej.

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Zamościa jest Sławomir Ćwik
- Jesteśmy pewni, że nasz kandydat wygra zbliżające się wybory samorządowe - mówił Rafał Zwolak z .Nowoczesnej. - Co najważniejsze, po wygranych wyborach, będzie on dbał o dobro Zamościa, jego rozwój gospodarczy i wszystkich mieszkańców Zamościa. 

Sławomir Ćwik (46l.) jest prawnikiem i menedżerem, studiował na UMCS, SGH oraz na Akademii L. Koźmińskiego. Urodził się i wychowywał w Zamościu, tutaj mieszka razem z żoną i dwiema córkami. Przez prawie 20 lat pracował jako prawnik, członek zarządu lub członek rad nadzorczych. 11 lat orzekał jako pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu w sprawie odwołań od decyzji organów samorządowych I instancji. Współtworzył grupę kapitałową, która od 2007r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W okresie zatrudnienia Sławomira Ćwika spółka pozyskała z rynku kapitałowego ok. 400 milionów złotych i utworzyła w Zamościu 200 miejsc pracy. Sławomir Ćwik był członkiem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych oraz Rady Gospodarczej przy prezydencie Marcinie Zamoyskim.

- Widzę, że Zamość potrzebuje skokowego rozwoju gospodarczego. Jeżeli nie zaczniemy rozwijać gospodarki w Zamościu miasto będzie podupadało. Mam sporą wiedzę w tym zakresie, mam doświadczenie zawodowe, mam trochę kontaktów i myślę, że warto to wykorzystać - mówił Sławomir Ćwik, kandydat na prezydenta miasta. - Jednocześnie czuję sam wewnętrznie, że jestem temu miastu coś winien. Tutaj się urodziłem, wychowałem, nawiązałem najważniejsze przyjaźnie w życiu. Tutaj poznałem swoją żonę, założyłem rodzinę, wybudowałem dom i wychowuje wspaniałe córki. To właśnie w tym mieście odniosłem sukces. To należy się też młodym mieszkańcom Zamościa. Tutaj można stworzyć atrakcyjne miejsca pracy z godną płacą, by młodzi ludzie nie musieli stąd wyjeżdżać do dużych miast, czy emigrować za granicę - dodał.

Jak poinformowali uczestnicy konferencji, program wyborczy przygotowany przez Koalicję Obywatelską będzie zakładał m.in. rozwój gospodarczy miasta i tworzenie miejsc pracy, poprawę bezpieczeństwa, rozwój infrastruktury, poprawę jakości powietrza, czy wspieranie inicjatyw obywatelskich.

Poniżej publikujemy treść Deklaracji Zamojskiej.

 "Sygnatariusze niniejszej Deklaracji zgodnie stanowią, iż najważniejsze dla nas jest dobro Zamościa i jego mieszkańców. Dzięki temu przekonaniu, choć wywodzimy się z różnych środowisk potrafimy wznieść się ponad dzielące nas różnice dla dobra Miasta i zamościan.

Niniejszym deklarujemy chęć współdziałania by Zamość umacniał się jako lider naszego regionu i był przedmiotem dumy jego mieszkańców. Zobowiązujemy się działać na rzecz harmonijnego rozwoju Zamościa, skupiając się na poprawie jakości życia, a w szczególności: przyczynienia się do powstania nowych miejsc pracy z godną płacą dla pracowników, zapewnienia mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa we wszystkich aspektach, zagwarantowania wysokiego poziomu kształcenia na różnych szczeblach, rozwoju infrastruktury miejskiej, poprawie jakości powietrza oraz zapewnienia bogatej oferty usług miejskich zaspokajającej potrzeby wszystkich grup mieszkańców.

Dla nas Zamość jest wspólnotą tworzoną przez wszystkich mieszkańców i dlatego będziemy wspierać projekty obywatelskie. Wsłuchiwanie się w głos lokalnych społeczności jest jedynym sposobem by stworzyć miasto prawdziwie odpowiadające na potrzeby mieszkańców.

Zamość, ze swoją historią i rolą jaką odgrywał w regionie a w ważnych dziejowych chwilach także w skali całej Rzeczypospolitej, stanowi dla nas wielkie zobowiązanie. Czerpiąc z dziedzictwa Zamościa pamiętamy, iż wielokrotnie w historii Miasta jak i Rzeczypospolitej fundamentem sukcesu była umiejętność jednoczenia się w trudnych chwilach i współdziałania ludzi wielu środowisk.

Dlatego zdecydowaliśmy, że w najbliższych wyborach samorządowych wystartujemy do Rady Miasta Zamościa z jednej wspólnej listy Koalicji Obywatelskiej, a naszym wspólnym kandydatem na prezydenta Miasta Zamościa jest Sławomir Ćwik."

Media

7 komentarzy

 • TylkoNieWnuk
  TylkoNieWnuk poniedziałek, 13 sierpień 2018 16:06 Link do komentarza

  Gościu powodzenia ale Wnuk jest z PIS, a PIS ma reklamę w każdym kościele w tym mieście. Wymienił też dyrekcję w szkołach, urzędach i podległych placówkach.
  Moim zdaniem - BEZ SZANS :(

 • Andrzej
  Andrzej poniedziałek, 13 sierpień 2018 16:11 Link do komentarza

  Ćwik jest konkretny facet, to chyba najlepszy kandydat Koalicji. Fakt łatwo nie będzie, ale próbować trzeba!

 • A.
  A. poniedziałek, 13 sierpień 2018 16:22 Link do komentarza

  Wypadałoby zadbać o wygląd .Pan ma nadwagę .Ktoś ,kto nie potrafi zadbać o siebie nie budzi zaufania .

 • Pamiętamy
  Pamiętamy poniedziałek, 13 sierpień 2018 16:32 Link do komentarza

  nędzie dbał o czyje dobro ?
  jak sam niegdyś napisał jak to dbali o siebie:

  "SĆwik" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 15:43:46 napisał:
  "Skoro jestem wywołany to się wypowiem - przyszedłem do ZGL na wiceprezesa ponieważ prezes Koziej zbliżał się do granicy osiągnięcia wieku emerytalnego. To był czas na zapoznanie się ze spółką i decyzję obu stron co do tego czy będę brał udział w konkursie na prezesa po przejściu na emeryturę dotychczasowego prezesa. Po okresie spędzonym w ZGL mogę się uczciwie wypowiedzieć, że przy pracy dwóch kompetentnych szefów działów obsadzanie stanowiska wiceprezesa jest niecelowe"

 • wacek
  wacek poniedziałek, 13 sierpień 2018 20:26 Link do komentarza

  gdyby na poważnie brał wstąpienie z Wnukiem w konkury o fotel prezydenta to wzialby udział w wyścigu kosiarek i zmierzył się z prezydentem Wnukiem w wyscigu

 • szok
  szok poniedziałek, 13 sierpień 2018 20:34 Link do komentarza

  na Roztoczu jaka cenzura :) kasuja komentarze pod newsem o Cwiku :) bylo kilka komentarzy, teraz nie ma już zadnego :) złego słowa nie można powiedzieć :) taka demokracja, dobrego zresztą tez :)

 • Obrycki Paweł
  Obrycki Paweł wtorek, 14 sierpień 2018 13:55 Link do komentarza

  Komentarz użytkownika "Obrycki Paweł" został usunięty, apelujemy o kulturalną dyskusję.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us