Reklama

Miał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Usiadł za kółko mając prawie 2 promile

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie 61-letni kierowca Peugeota. Mężczyzna jechał tzw. "wężykiem" przez Obrocz. Jak się okazało, mieszkaniec Zamościa posiada trzy zakazy prowadzenia pojazdów.

- Wczoraj policjant z posterunku w Krasnobrodzie w czasie wolnym od służby w miejscowości Obrocz zauważył, że jadący przed nim pojazdem marki Peugeot mężczyzna jedzie tzw. „wężykiem”, od jednej do drugiej krawędzi jezdni. Styl jazdy tego kierującego wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu lub środka odurzającego. Dlatego funkcjonariusz bez wahania zaczął działać. Jadąc za nim doprowadził do tego, że mężczyzna zjechał na pobocze - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjant nie pomylił się, od kierującego peugeotem wyczuł woń alkoholu. Wyłączył więc silnik pojazdu, wyjął kluczyki ze stacyjki i o zdarzeniu powiadomił dyżurnego. Mundurowi z posterunku w Zwierzyńcu zbadali trzeźwość kierującego. Okazało się, że w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu - dodaje.

Okazało się, że kierowca peugeota, 61-letni mieszkaniec Zamościa stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Aktualnie posiada trzy zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Zamościu. Na swoim kącie ma również liczne wykroczenia z ruchu drogowego. O dalszych losach mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us