Reklama
Reklama

III Turystyczna Majówka w Zamościu [PROGRAM]

Zamojska Majówka Turystyczna, zdjęcie: materiał nadesłany (archiwum) Zamojska Majówka Turystyczna, zdjęcie: materiał nadesłany (archiwum)

Wielkimi krokami zbliża się III Turystyczna Majówka w Zamościu. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. Publikujemy szczegółowy program i zasady uczestnictwa w imprezie, która odbędzie się już 6 maja.

Głównym celem Turystycznej Majówki jest chęć zaprezentowania, zarówno turystom jak i mieszkańcom miasta, najciekawszych atrakcji turystycznych Zamościa. Jak informują organizatorzy, w dniu imprezy będzie można zwiedzić następujące obiekty (od godz. 10:00 do 15:00):
- Muzeum Zamojskie w Zamościu
- Muzeum Fortyfikacji i Broni - Arsenał
- Muzeum Fortyfikacji i Broni ? Pawilon pod Kurtyną
- Galerię Rzeźby prof. Mariana Koniecznego
- Muzeum Sakralne Katedry (godz. 11.15, 12.15, 13.15, 14.15)
- Taras Widokowy na Dzwonnicy Katedralnej
- Muzeum Fotografii Pana Adama Gąsianowskiego
- Muzeum Techniki Drogowej i Mostowej (godz. 10.45, 11.45, 12.45, 13.45)
- Wystawę "Koronki, tiurniury, aksamity..." (godz. 10.15, 11.15, 12.15, 13.15, 14.15)
- Kojec w Parku Miejskim (godz. 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30)
- Trasę Turystyczną w Bastionie VII* (wejścia o godz. 12.45, 13.45)
- Trasę Turystyczną Oficyn Ratusza* (wejścia o godz. 12.00, 13.00)
- Wieżę Ratuszową* (wejścia o godz. 10.30, 11.00, 11.30, 12.15)
- Ścieżkę dydaktyczną "Czar PRL ? u" w Nowej Bramie Lubelskiej (godz. 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00)

Atrakcje oznaczone "*" będą dostępne po wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacje przyjmowane będą do 5 maja do godz. 20.00 pod nr telefonu: 885 451 313 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (rezerwacje mailowe będą potwierdzane mailem zwrotnym!). O dokonaniu rezerwacji będzie decydowała kolejność zgłoszeń dokonywanych przez uczestników. Jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, rezerwacji będzie można dokonać w Punkcie Informacyjnym pod Schodami Ratusza w dniu imprezy.

Atrakcje nie oznaczone "*" nie podlegają rezerwacji i będą dostępne dla uczestników imprezy którzy pobiorą z Punktu Informacyjnego "Kartę Odkrywcy Twierdzy Zamość". Karta będzie jednocześnie "biletem wstępu" do wszystkich obiektów.

Kartę Odkrywcy Twierdzy Zamość będzie można pobrać od godz. 10-ej do godz. 12-ej w dniu imprezy. Na karcie znajdzie się mapka Zamojskiego Starego Miasta z oznaczonymi na niej obiektami, które włączyły się do akcji. Dodatkowo karta będzie zawierała pola na których należy wbić pieczątkę będącą potwierdzeniem "zdobycia" kolejnych obiektów Twierdzy Zamość. O opieczętowanie kart prosimy zwracać się po zwiedzaniu do osób opiekujących się zwiedzanymi obiektami.

Uczestnicy, którym uda się zebrać przynajmniej połowę wymaganych pieczątek będą mieli prawo wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przedstawienie karty organizatorom do godziny 15.15 przy Kazamacie Zachodniej Bastionu II.

Nagrody ufundowane zostały przez Biuro Turystyczne Quand, Biuro Podróży Travel Time Makuch Magdalena, sklep z naturalnymi artykułami Goodi Foodi oraz Galicya Cafe.

Ponadto będzie można postrzelać za darmo z łuku u "Zbyrczyk" Obóz Wojskowy w Nadszańcu, napić się pysznej kawy w promocyjnej cenie w Kawiarni Galicya Cafe i Kawiarni "Mazagran".

Od godz. 14-stej wszystkich "Majówkowiczów" organizatorzy zapraszają pod Kazamatę Zachodnią Bastionu II na grilla z pieczonymi kiełbaskami, sponsorowanymi przez Hotel i Restaurację Renesans. Dla najmłodszych uczestników imprezy Zamojska Manufaktura Słodyczy "Tęcza" przygotowała słodkie upominki własnego wyrobu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us