Reklama
Reklama

Konstytucja 3 Maja ma 226 lat. Uroczystości w Zamościu [ZDJĘCIA]

W tym roku program uatrakcyjnił polonez w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", fot. Paweł Nowak W tym roku program uatrakcyjnił polonez w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", fot. Paweł Nowak

Mija 226 lat od uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 Maja - pierwszej takiej w Europie, drugiej na świecie. Miała ona ratować Rzeczpospolitą przed kolejnymi rozbiorami. Niestety, terytorium kraju podzieliły między sobą Prusy, Austria i Rosja w 1772, 1793 i 1795 roku. Polska zniknęła z mapy na 123 lata.

Zamojskie uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny w Katedrze Zamojskiej. Po nabożeństwie odbyła się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. W tym roku program uatrakcyjnił wystrzał armatni i polonez w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". Manifestację zakończyła tradycyjna defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

Poniżej zdjęcia zamojskich obchodów (fot. Paweł Nowak).

1 komentarz

  • widz
    widz środa, 03 maj 2017 21:02 Link do komentarza

    to napewno był polonez? nie pamiętam żebym robił jakieś kółka na studniówce,
    ale nawet calkiem wyszla ta nowa swiecka tradycja, no i fajne zdjecia

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us