Reklama

Oddział Kardiologii zamojskiego szpitala w gronie najlepszych w Polsce!

Dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, foto: materiał nadesłany Dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, foto: materiał nadesłany

W majowym wydaniu miesięcznika „Wprost” opublikowany został ranking najlepszych oddziałów kardiologicznych w kraju. W tym zestawieniu Oddział Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, za swoją działalność w 2017 r., został oceniony jako jeden z najlepszych ośrodków kardiologicznych w Polsce, świadczący usługi dla pacjentów na najwyższym poziomie. Od początku działania oddziału (1994 r.) ordynatorem jest dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (na zdjęciu).

- W generalnej klasyfikacji Oddział Kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu uplasował się w najlepszej dwudziestce w Polsce, na 12 miejscu (w poprzedniej edycji na 7 miejscu), i tym samym został wyróżniony jako jedyny ośrodek kardiologiczny w województwie lubelskim, z wyłączeniem ośrodka uniwersyteckiego (SPSK nr 4 w Lublinie), dla którego organem tworzącym jest Samorząd Województwa Lubelskiego. W zakresie wykonywania angioplastyk oraz angioplastyk wieńcowych w ostrych zespołach wieńcowych zamojski Oddział Kardiologii zajął odpowiednio 2 i 3 miejsce w Polsce - informuje Ryszard Pankiewicz z-ca dyrektora ds. Strategii Rozwoju, Marketingu i Komunikacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Jak informuje rzecznik, w rankingu oceniono to, co dla pacjentów jest najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę monitorowanych łóżek w pododdziale intensywnej opieki i lekarzy ze specjalizacją z kardiologii zatrudnionych w oddziale.

Ankiety (ponad 2 tys.), o których wypełnienie poproszono szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi). Stworzyli oni system wag i algorytmów, na których podstawie oceniono oddziały. Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale.

1 komentarz

  • pacjent
    pacjent czwartek, 24 maj 2018 23:12 Link do komentarza

    Tylko dwunaste miejsce? Taki spadek?
    A ja myślałem, że ten szpital jest najlepszy w kraju - tak by wynikało z o ostatnich (super obiektywnych) rankingów.
    Ktoś chyba czegoś nie dopilnował :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us