Reklama
Reklama

Zamość: Rowerzysta zginął na Sadowej

foto: Policja foto: Policja

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w Zamościu. 61-letni rowerzysta został potrącony przez osobowego Opla. Zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło wczoraj po południu.

- Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący oplem 80-latek z Zamościa nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem, który przejeżdżał przez przejazd dla rowerów. Jadący jednośladem 61-letni zamościanin z obrażeniami ciała karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Niestety pomimo natychmiastowej pomocy medycznej mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł kilka godzin po zdarzeniu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kierowca Opla był trzeźwy.

Zamojska policja apeluje. Kierowco pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych oraz w miejscach, gdzie rowerzyści mogą swobodnie przejeżdżać przez wyznaczone przejazdy dla rowerów. Miejmy świadomość, że zderzenie rowerzysty z twardą karoseria pojazdu jest bardzo niebezpieczne oraz najczęściej powoduje skutki w postaci ciężkich obrażeń ciała. Zachowajmy więc na drogach czujność i uwagę.

8 komentarzy

 • Tom
  Tom wtorek, 15 maj 2018 14:21 Link do komentarza

  Gdzie się śpieszyło staremu pustakowi - zabił człowieka.

 • Fff
  Fff wtorek, 15 maj 2018 20:02 Link do komentarza

  Przez obwodnice jest przejście dla pieszych z drogą rowerową, co za kretyn to wymyślił to nie wiem. Sam już kilkukrotnie widziałem jak rowerzyści napier d a l a j ą tym przejściem jak święte krowy bo przecież oni mają pierwszeństwo, brakuje im tylko ociupinki rozumku i projektantowi także: jadąc obwodnicą 70-80 km/h niektórzy szybciej nie mamy szans wychamować przed debilem wjeżdżającym na rowerze nagle z chodnika; bo przecie on ma pierwszeństwo i wali nawet tym rowerem nawet się nie rozglądając

 • kierowca rowerzysta i pieszych
  kierowca rowerzysta i pieszych wtorek, 15 maj 2018 21:07 Link do komentarza

  Szanowna pani Bubilo niech pani przekażę swojemu szefowi ze apelował to sobie szanowna policja może... a może tak pora ruszyć te wasze święte policyjne dupy z radiowozów i wysłać je na zamojskie przejscia i przejazdy rowerowe bo to co się wyprawia to są jaja zarówno ze strony kierowców jak i pieszych i rowerzystów. My was opłacamy z naszych podatków wiec pracujcie dla naszego bezpieczeństwa a nie dla waszych statystyk ustawiając się w krzakach z suszarką

 • gogo
  gogo wtorek, 15 maj 2018 21:13 Link do komentarza

  @Fff: Jak masz problem z zachowaniem ostrożności w okolicach przejazdów dla rowerów, to kup sobie hulajnogę. Będzie bezpieczniej dla Ciebie, a przede wszystkim dla innych użytkowników ruchu drogowego. Tam, gdzie są przejazdy dla rowerów, prędkość jest ograniczona do 50 km, ale niektórym wydaje się, że znajdują się na autostradzie...

 • Dobra zmiana PiS, jak żyć?! ponad 5 zł. paliwo
  Dobra zmiana PiS, jak żyć?! ponad 5 zł. paliwo środa, 16 maj 2018 10:07 Link do komentarza

  Ponad 7,17 mld zł - taki zysk netto osiągnęła grupa kapitałowa Orlen w 2017 r. To rekordowy poziom, o ponad 1,43 mld zł wyższy niż w tym samym okresie 2016 r.

 • Do kierowcy debila
  Do kierowcy debila środa, 16 maj 2018 12:09 Link do komentarza

  do debila - Fff

  cóż po piśmie widać jakim jesteś dupkiem. Nie możesz wyChamować to nie jeździj. Pewnie tak jeździsz jak piszesz., Dno

 • Tom
  Tom środa, 16 maj 2018 12:43 Link do komentarza

  Bydło kupiło sobie samochody i jeździ jak chce. Za niskie są kary i mandaty. Jakby bydlak-bandyta zapłacił 5000 zł albo 10 000 zł mandatu to by zachował właściwą prędkość. A tak hulaj dusza piekła nie ma. Takich chamów jacy teraz jeżdżą szczególnie LHR,LTM,LKS i część LZA należałoby nauczyć pokory.

 • Taak
  Taak środa, 16 maj 2018 12:46 Link do komentarza

  Tak popieram Toma, masz w zupełności rację. Tych chamów w Zamościu jeździ za dużo. Weźmie taki 500+ i już ma samochód, który wydala smród i hałas. A policja siedzi i nic nie robi.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us