Reklama
Reklama

Polskie drogi do Niepodległości

foto: materiał organizatora foto: materiał organizatora

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaprasza na otwarcie wystawy "Wielka wojna - polskie drogi do Niepodległości". Otwarcie ekspozycji zaplanowano na sobotę (28 kwietnia), początek o godz. 13.00.

Wystawa "Wielka wojna - polskie drogi do Niepodległości" przygotowana z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezentuje przebieg I wojny światowej - konfliktu zbrojnego, toczącego się w latach 1914 - 1918. W wyniku działań wojennych zmieniła się polityczna mapa Europy a dziesiątki tysięcy ludzi zaangażowało się w walkę o niepodległość Polski. Na wystawie zgromadzono oryginalne eksponaty z epoki oraz materiały ikonograficzne dotyczące również Zamościa i regionu.

Wystawa czynna będzie do 31 grudnia.

Wystawa ze zbiorów: Muzeum Zamojskiego w Zamościu, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, Archiwum Państwowe w Zamościu, Muzeum Wojska Polskiego oraz kolekcji prywatnych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us