Nowa uchwała w sprawie płatnego parkowania będzie nieważna?

Konferencja prasowa radnych z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Zamość, foto: materiał nadesłany Konferencja prasowa radnych z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Zamość, foto: materiał nadesłany

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały dotyczącej płatnego parkowania w Zamościu. Powiadomili o tym podczas zwołanej na dzisiaj konferencji prasowej radni z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Zamość.

Jak poinformowali radni, sprawa dotyczy części obejmującej § 4 ust.3 i 4 uchwały Nr XXVIII/334/2017 podjętej w marcu tego roku. - Zapisy o instytucji zameldowania wynikające z ewidencji ludności nie mogą być podstawą warunkującą nabycie praw w zakresie abonamentu. Regulacje kwestii abonamentu preferencyjnego określone w § 4 zapisane w uchwale, Rada Miasta posługuje się zamiennie pojęciami ?mieszkańca? i ?osoby zameldowanej? oraz ?najemcy lokalu użytkowego? i ?najemcy lokalu użytkowego będącego własnością miasta? ? wskazane pojęcia nie są pojęciami tożsamymi i nie mogą być używane zamiennie - informują radni z klubu PiS.

Jak dodają, uchwała w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania jest aktem prawa miejscowego a uchwały podejmowane przez organy samorządowe muszą zawierać sformułowania jasne, wyczerpujące, uniemożliwiające stosowanie niedopuszczalnego, sprzecznego z prawem luzu interpretacyjnego. - Regulacja uchwały powinna zapewniać ten sam poziom praw i obowiązków dla adresatów znajdujących się w identycznej sytuacji - podnoszą.

Przypomnijmy, 27 marca zamojska Rada Miasta przyjęła uchwałę dotyczącą nowych stawek za parkowanie w mieście. Kierowcy za pierwszą godzinę parkowania na starówce mają płacić 3 zł, za drugą - 3,50 zł a za trzecią aż 4 zł. Za jej przyjęciem głosowało 13 radnych, troje - Marta Pfeifer, Marek Kudela, Rafał Zwolak - było "przeciw", Wiesław Nowakowski wstrzymał się od głosu, a radni z klubu PiS nie głosowali.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us