Reklama

Pomóż stworzyć bulwar przy zamojskim zoo!

foto FB: Tworzymy bulwar przy zamojskim Zoo. foto FB: Tworzymy bulwar przy zamojskim Zoo.

Zamojska grupa "Stforky" chce wykonać gigantyczne graffiti na murze zamojskiego ogrodu zoologicznego. Obrazy o łącznej powierzchni około 250 m2 mają być inspirowane fauną, florą oraz historią zamojskiego ogrodu zoologicznego. Grupa na realizacje swojego projektu chce pozyskać 50 tys.zł z programu "Lechstarter", potrzebne są głosy Internautów.

"Dzięki realizacji projektu na murach zamojskiego zoo powstanie pierwsza galeria miejska w tym regionie gdzie będzie można podziwiać prace zarówno zamojskich jak i specjalnie na tę okazję zaproszonych artystów spoza naszego miasta. Festiwal sztuki ulicy przyczyni się do poprawy estetyki i pozytywnej zmiany przestrzeni miejskiej, która uzyska nowy walor artystyczny nie tylko dla mieszkańców miasta ale także dla turystów odwiedzających Zamość. Z uwagi na samą treść pracy efektem będzie zwiększenie zainteresowania historią powstania Zoo w Zamościu. Mural będzie stanowił trwałą, integralną część krajobrazu miejskiego i co bardzo ważne znikną ze ścian niecenzuralne napisy – znacznie poprawi się estetyka otoczenia. Obrazy oparte o motywy fauny i flory, poprzez swoją formę zachęcą zarówno starsze jak i młodsze pokolenie do częstszych spacerów także na tym odcinku bulwaru. Wykonane obrazy, poza wartością artystyczną stanowić będą także przekaz nawiązujący do założyciela zamojskiego zoo Stefana Milera a co za tym idzie posiadać będą wartość poznawczą jak i edukacyjną. Krótki opis historii powstania zoo w naszej pracy będzie ciekawym elementem informacyjnym. Spektakularność, różnorodność styli malarskich zaproszonych artystów planowanej formy przedstawienia projektu i innowacyjność tworzenia tego rodzaju malarstwa niewątpliwie będzie atrakcją już w trakcie tworzenia dzieła" - czytamy w opisie projektu. 

"Stforky" zgłosili swój projekt na stworzenie galerii miejskiej do trzeciej edycji programu "Lechstarter". Apelują do mieszkańców miasta o pomoc w zdobyciu grantu.

"Poprzez wspólną pracę pragniemy aby finalne dzieło było stałym elementem miejskim, swoistą galerią miejską w ogólnie dostępnej przestrzeni publicznej. Dlaczego akurat bulwar przy zoo? Bo to miejsce ma swoją historię, duszę ulicy, bo sami zaczynaliśmy stawiać tam swoje pierwsze litery, dlatego że to nasz taki zamojski "mur służewiecki" na który aż chce się patrzeć. To miejsce, które po prostu zasługuje na coś więcej!".

Pomożecie ubarwić to miejsce? Głosować można raz dziennie na stronie: https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0307-67C57D

Poniżej film promujący projekt.

Media

4 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us