Reklama

Utopił trzy małe kotki

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Trzy małe kotki utopił w wiadrze 71-letni mieszkaniec gminy Zamość. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- W sobotę do dyżurnego zamojskiej komendy zadzwoniła 53-letnia mieszkanka gminy Zamość i poinformowała, że jej sąsiad nie chce oddać jej trzech małych kociąt. Kobieta oświadczyła, iż jest właścicielką kotki, która dzień wcześniej okociła się na terenie posesji sąsiada - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Przybyli na miejsce mundurowi wraz ze zgłaszającą udali się na wskazaną posesję, gdzie miały przebywać kocięta. 71-letni właściciel posesji powiedział, iż dzień wcześniej w jego mieszkaniu okociła się kotka sąsiadki. Mężczyzna oznajmił, że wygonił kotkę ze swojej posesji a malutkie kociątka utopił w wiadrze i wylał na zewnątrz na śnieg. Policjantom wskazał nawet miejsce, gdzie znajdowały się martwe kotki.

Mężczyzna usłyszy zarzuty naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Polskie prawo zakazuję znęcania się, torturowania oraz uśmiercania zwierząt. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Sąd może również orzec nawiązkę na cel związany z ochrona zwierząt do kwoty 100 tys.zł.

3 komentarzy

 • wiola
  wiola poniedziałek, 05 marzec 2018 11:12 Link do komentarza

  człowiek starej daty, kiedyś topienie kotów było raczej normą

 • Staszek
  Staszek poniedziałek, 05 marzec 2018 12:30 Link do komentarza

  Czy ty normalna jesteś?! Zrób rozbieg i jebnij się głową w ścianę! To że kiedyś tak było, to nie znaczy, że nadal tak jest! "Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania" idiotko. Idź i jeszcze lachę zrób biednemu starszemu panu! Co trzeba mieć we łbie, żeby tak tłumaczyć mordercę z premedytacją! Hitlerowcy też kiedyś zabijali innych i to też przez pewien czas było normą. Brak słów...

 • Jon
  Jon środa, 14 listopad 2018 08:57 Link do komentarza

  Co za debil, a wystarczyło powiedzieć że tych kotów po prostu nie ma i nie wie gdzie są

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us