Reklama

Pożar w Krasnobrodzie. Policjanci wynieśli z zadymionego domu niepełnosprawnego mężczyznę

Pożar został ugaszony przez strażaków, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Pożar został ugaszony przez strażaków, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Policjanci z Krasnobrodu z zadymionego i płonącego domu wynieśli 66-letniego mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim. Znaleźli go siedzącego na łóżku w zadymionym pokoju, był przytomny. 66-latkowi załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Krasnobrodzie.

- Tamtejsi policjanci, sierż. Joanna Jarczak oraz st. sierż. Robert Wacławski, podczas patrolowania ulic miasta około godziny 12:30 zostali zatrzymani przez mężczyznę, który poinformował ich o pożarze jednego z domów. Kiedy mundurowi przybyli we wskazane miejsce zauważyli jak ze ścian oraz okna drewnianego budynku wydobywają się kłęby dymu. Na zewnątrz budynku policjanci zastali 66-letnią kobietę oraz jej 28-letniego syna – mieszkańców płonącego domu. Mundurowi w krótkiej rozmowie ustalili, że w mieszkaniu pozostał jeszcze starszy mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim. Wspólnie z synem właścicielki mieszkania natychmiast wbiegli do zadymionego domu, gdzie w jednym z pokoi na łóżku siedział mężczyzna, był przytomny. W pomieszczeniu unosiły się kłęby dymu, mundurowi szybko wynieśli 66-latka na zewnątrz - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzecznik zamojskiej policji. 

Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła mężczyźnie pomocy medycznej. Jego stan zdrowia nie wymagał dalszej hospitalizacji. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

Pożar został ugaszony przez strażaków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że źródło ognia znajdowało się w łazience. - Panujące silne mrozy spowodowały, że zamarzła w łazience woda w rurach. W związku z tym, aby je ogrzać - właścicielka użyła opalarki i wówczas zapaliła się pianka znajdująca się w ścianie budynku - informuje Dorota Krukowska Bubiło.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności oraz szczegóły tego zdarzenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us