Reklama
Reklama

Przejazdy kolejowe pod kontrolą

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący stosują się do znaków STOP, foto: Policja Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący stosują się do znaków STOP, foto: Policja

W sobotę policjanci z zamojskiej komendy z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili wspólne działania prewencyjne. Kontrolowali przejazdy kolejowe na terenie powiatu zamojskiego sprawdzając, czy kierujący stosują się do znaków STOP.

- Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu zamojskiego 68 razy na Mapie pojawiło się zagrożenie z kategorii „niestrzeżony przejazd kolejowy”. W ostatnim czasie miały miejsce kolejne zgłoszenia z tej kategorii. Stąd też sobotnia akcja zamojskiej drogówki oraz SOK. W czasie działań wspólne patrole policjantów oraz Straży Ochrony Kolei kontrolowały przejazdy kolejowe zlokalizowane w miejscach zaznaczonych przez zgłaszających. Sprawdzali czy kierujący stosują się do znaków STOP ustawionych przed przejazdami oraz czy przejeżdżając przez tory zachowują należytą ostrożność. Patrole zwracały również uwagę na stan techniczny oznakowania przejazdów kolejowych. Uwadze ich nie umknęły również osoby, które zamierzały przejść przez torowisko w miejscach do tego niewyznaczonych - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - W czasie akcji szczególną uwagę patrole zwróciły na przejazd kolejowy zlokalizowany na DK nr 74 w miejscowości Jarosławiec. W ostatnim czasie właśnie tam na KMZB pojawiło się zgłoszenie informujące policję o nieprzestrzeganiu przez kierujących ustawionego przed przejazdem kolejowym znaku STOP. Zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji. Jednak niezależnie od jej wyników uwaga zarówno policjantów jak i Straży Ochrony Kolei będzie skupiała się na częstym kontrolowaniu przejazdu kolejowego w Jarosławcu - dodaje.

Policjanci zapowiadają kolejne tego typu akcje.

2 komentarzy

  • szadt
    szadt niedziela, 25 luty 2018 22:23 Link do komentarza

    Dlaczego szanowna kolej nie zrobi legalnych przejść przez tory np: na os. Zakole w Zamościu?

  • Jan
    Jan poniedziałek, 26 luty 2018 08:50 Link do komentarza

    Niestety, zamojska policja nie rozumie Mapy Zagrożeń. "Niesterzezony przejazd kolejowy", nie oznacza, żeby stawiać tam policjanta do wlepiania mandatów za niezastosowanie sie do znaku STOP, tylko aby postawić tam szlaba, i umozliwić płynny przejazd, np. drogą krajową! Ale najprościej udawać że się coś zrobiło, na takie zgłoszenie. A problem nie znikie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us