17-latki, randka i ... rozbój

foto: Policja, materiał poglądowy foto: Policja, materiał poglądowy

Zarzuty udziału w rozboju usłyszały dwie 17-latki, mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego. Dziewczyny umówiły się w Zamościu z poznanym przez internet 25-latkiem. Na spotkaniu pojawił się również ich znajomy, który grożąc pobiciem zażądał pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. 25-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy o rozboju dokonanym na jego osobie.

- Z przekazanych informacji wynikało, że 25-latek wspólnie z dwiema nastolatkami poznanymi dzień wcześniej przez portal społecznościowy, przyjechał do Zamościa. Na miejscu, jedna z dziewczyn poprosiła go, by podwiózł ją na pobliskie osiedle. Tu dziewczyna wysiadła by po chwili wrócić w towarzystwie swojego znajomego. Ten wsiadając do pojazdu 25-latka, zażądał od niego wydania kilkuset złotych gotówki. Kiedy kierowca ruszył z miejsca, nieznajomy złapał go za szyję i nakazał zatrzymanie pojazdu. Nastolatki opuściły auto, a ich znajomy wspólnie z 25-latkiem pojechali do pobliskiego centrum handlowego. Tam zamościanin miał wypłacić pieniądze z bankomatu. Do wypłaty gotówki jednak nie doszło. 25-latek uciekł w stronę pasażu, w którym przebywało wiele osób. Z obawy jednak o swoje życie i zdrowie wydał grożącemu pobiciem i zniszczeniem samochodu nieznajomemu 20 złotych - relacjonuje Joanna Kopeć, z zamojskiej jednostki policji.

Stróże prawa na terenie Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali dwie podejrzewane o udział w rozboju 17-latki. Zatrzymane trafiły do policyjnego aresztu. Dziś usłyszały zarzuty udziału w rozboju. Podczas przesłuchania przyznały się do jego popełnienia. Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec nich dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. Ich wspólnik pozostaje na wolności, ale - jak informuje policja - jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us