Reklama

"Józef Śmiech "Ciąg" - Jak było naprawdę?" - premiera filmu

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany
Powstał film dokumentalny o Józefie Śmiechu, dowódcy zamojskiej partyzantki o pseudonimie "Ciąg". To kontrowersyjna postać, której zarzucono współpracę z "bezpieką". Uroczysta premiera filmu odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 12 lutego.

"Ciąg" był jednym z najbardziej cenionych dowódców AK na Zamojszczyźnie. Aresztowany w 1946 r. został skazany na 15 lat pozbawienia wolności m.in. za udział w nielegalnej opozycji Win. Podczas amnestii w 1956 został zwolniony z więzienia. W 2008 roku został opublikowany reportaż w którym zarzucono "Ciągowi", że już po opuszczeniu murów aresztu został zwerbowany przez "bezpiekę" i donosił na swoich współpracowników z lat wojny i powojennych.

Film wyreżyserowany jest przez Magdalenę i Rafała Kołodziejczyków. Ma na celu ustalić prawdę i zweryfikować zarzuty stawiane Józefowi Śmiechowi.

Uroczysta premiera filmu odbędzie się 12 lutego o godzinie 17.00 w sali koncertowej Klubu Garnizonowego w Zamościu przy ulicy Piłsudskiego 36.

Poniżej link do zwiastuna filmowego.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us