Reklama

Za mandat zapłacisz kartą

Za mandat zapłacisz kartą, foto: Policja Za mandat zapłacisz kartą, foto: Policja

Do zamojskiej jednostki policji dotarły terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić u policjanta podczas kontroli drogowej.

Od wczoraj policjanci pełniący służbę na drogach całego województwa korzystają z terminali płatniczych. Umożliwiają one płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką możliwość płatności daje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Jak informuje policja, taki sposób płatności jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Warto jednak zaznaczyć, że decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej.

Do policjantów wydziałów ruchu drogowego lubelskiej policji trafiło 108 terminali.

Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń funkcjonariuszy - kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą terminala płatniczego pozwala na błyskawiczne zakończenie procedury.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us