Reklama
Reklama

Szczebrzeszyn: Wspiął się na świąteczną choinkę, odpowie za znieważenie funkcjonariusza

Mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

28-latek wspiął się na choinkę świąteczną usytuowaną w centrum Szczebrzeszyna. Podczas zatrzymania znieważył policjantów. Mężczyzna był pijany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po północy w centrum "miasta chrząszcza".

- Uwadze policyjnego patrolu nie uszło zachowanie mężczyzny, który wspinał się na świąteczną choinkę usytuowaną w centrum miasta. Interwencja funkcjonariuszy z pewnością zaskoczyła delikwenta, który na widok umundurowanego patrolu podjął próbę ucieczki z miejsca. Wkrótce był już jednak w rękach mundurowych. Podczas podjętych czynności mężczyzna zachowywał się agresywnie kierując wobec jednego z policjantów wulgarne słowa. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec miasta. Pod zarzutem znieważenia funkcjonariusza trafił do policyjnego aresztu - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu 28-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza. Podczas przesłuchania wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym znieważenie funkcjonariusza to przestępstwo, za które grozić może kara roku pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us