Reklama
Reklama

Oszukana przez znajomego z internetu. Mieszkanka pow. zamojskiego straciła ponad 45 tys.zł

Policja prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności i szczegółów tego zdarzenia, foto: archiwum Policja prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności i szczegółów tego zdarzenia, foto: archiwum

Ponad 45 tysięcy złotych straciła 34-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego. Kobieta przekazała pieniądze mężczyźnie, którego poznała na portalu internetowym. Jak informuje policja, 34-latka przekazała pieniądze jako zaliczkę na zakup mieszkania.

Kobieta poznała mężczyznę dwa lata temu, za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

- Kontaktowała się z nim na wskazany przez niego numer telefonu komórkowego. Często pisali do siebie i dzwonili, jednak do osobistego spotkania nigdy nie doszło. Mężczyzna przekazał jej jedynie swoje imię i miasto, w którym mieszka. Jesienią ubiegłego roku nieuczciwy internauta zaproponował znajomej zakup mieszkania w Zamościu. Oznajmił, że nadarzyła się okazja i tanio można kupić lokal. Trzeba jedynie wpłacić zaliczkę. Kobieta zaufała mu i przekazem pocztowym na wskazane nazwisko dokonała wpłaty żądanej kwoty. Podczas kolejnych rozmów telefonicznych mężczyzna mówił o różnych okazyjnych ofertach zakupu wyposażenia nowego mieszkania. 34-latka wierząc w jego uczciwość za pośrednictwem poczty oraz na wskazany numer konta przekazała mężczyźnie pieniądze w łącznej kwocie ponad 45 tysięcy złotych - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kilka dni temu kontakt z mężczyzną się urwał. Jego telefon był wyłączony. Kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Policjanci próbują ustalić tożsamość sprawcy. Zgodne z polskim prawem za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us