Reklama
Reklama

Zamość: Panie wiedzą jak się bronić

Kurs prowadzą mundurowi z zamojskiej policji, foto: Policja Kurs prowadzą mundurowi z zamojskiej policji, foto: Policja

Ponad trzydzieści pań uczestniczy w organizowanym przez zamojską policje kursie samoobrony. Intensywne ćwiczenia odbywają się raz w tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu.

- Za nami już ósme spotkanie pań w ramach organizowanego przez zamojska komendę kursu samoobrony. Frekwencja dopisuje – w kursie od początku uczestniczy ponad trzydzieści kobiet. Wśród uczestniczek są uczennice, studentki, opiekunki osób starszych, czy urzędniczki. Są również kobiety prowadzące własne firmy oraz takie, które nie pracują zawodowo zajmując się domem i wychowaniem dzieci - wylicza Dorota Krukowska Bubiło, oficer prasowy zamojskiej policji. - Uczestniczki do każdego zadania podchodzą z wielkim zaangażowaniem, wkładając wiele wysiłku w nauczenie się nowych technik obrony. Z pełnym skupieniem ćwiczą poznawane techniki. Panie zdążyły już poznać zasady obrony przed atakiem, gdy napastnik chwyta za ręce lub za ubranie ofiary. Nauczyły się w jaki sposób reagować, gdy agresor chce wyrwać torebkę oraz w jaki sposób torebka może posłużyć nam do obrony. Przerobiły również techniki obrony przed duszeniem oraz sposoby wykonywania skutecznych duszeń i kopnięć. Bardzo ważną zasadą podczas ataku jest postawa ciała, dlatego też panie bardzo intensywnie trenowały stabilność postawy, aby nie dać się przewrócić i móc uderzać. Instruktorzy pokazywali również obronę w pozycji leżącej, jak pomimo przewrócenia bronić się przed uderzeniami i jednocześnie odpychać napastnika. Podczas kolejnych spotkać uczestniczki czeka utrwalanie poznanych dotychczas technik samoobrony. Poznają również inne ciekawe sposoby obrony i walki z napastnikiem - wyjaśnia Dorota Krukowska Bubiło.

Kurs prowadzą mundurowi z zamojskiej policji asp. szt. Piotr Nowicki, st. sierż. Paweł Bajwoluk i sierż. Łukasz Detko. 

Uczestniczki zapytane o wrażenia jednym głosem mówią, że treningi są intensywne i wymagają dużego wysiłku fizycznego. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us