Reklama
Reklama

Przed nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26 Finał WOSP, foto: materiał nadesłany 26 Finał WOSP, foto: materiał nadesłany

550 wolontariuszy z naszego regionu będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla "wyrównania szans w leczeniu noworodków". 14 stycznia odbędzie się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaplanowano m.in. koncerty, występy, loterie i licytacje.

Już po raz kolejny lokalny sztab WOŚP ma swoją główną siedzibę w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

- W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasz Sztab organizuje Dzień Dawcy Szpiku pod hasłem: „I Ty możesz komuś uratować życie. Zostań Dawcą szpiku. To proste!”. Zapraszamy więc wszystkie osoby zainteresowane ideą Fundacji DKMS do punku pomagającego rejestrować potencjalnych Dawców szpiku, który mieścił się będzie w siedzibie MDK. W dniu Finału planujemy organizację różnego rodzaju imprez, miedzy innymi koncertów na Rynku Wielkim, czy też w Zamojskim Domu Kultury. Główne działania będą się odbywały na terenie Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu i tam też zobaczyć będzie można tych wszystkich, którzy w tym dniu zechcą uświetnić swoimi występami Wielki Finał - informuje zamojski sztab akcji.

- Chcielibyśmy również zaprosić stowarzyszenia, instytucje, firmy do zorganizowania w swoich siedzibach „Kawiarenek”, w których zmarznięci wolontariusze będą mogli się ogrzać i napić czegoś ciepłego. Serdecznie zachęcamy również instytucje, firmy, stowarzyszenia oraz wszystkich zainteresowanych wsparciem naszych działań do przekazania różnego rodzaju darów na loterię i licytację. Zapraszamy artystów plastyków do włączenia się w działania, które przyczynią się zwiększenia środków przeznaczonych na ten szczytny cel - zachęcają przedstawiciele MDK. 

Warto dodać, że zamojski sztab WOŚP otrzymał paletę z napojami od Coca – Coli, wieloletniego partnera finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy wolontariusz, który tego dnia włączy się w orkiestrową nutę dobrych serc, otrzyma napój, symbolizujący radość, szczęście oraz optymizm - czyli wartości najważniejsze dla wszystkich wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze posiadający identyfikatory będą mogli bezpłatne korzystać z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej w dniu 14 stycznia 2018 roku.

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us