Reklama

Zamość: Przejścia dla pieszych dofinansowane przez Orlen

Zamość: Przejścia dla pieszych dofinansowane przez Orlen

Fundacja Orlen Dar Serca dofinansuje doznakowanie przejść dla pieszych w Zamościu. Program „Bezpieczna Droga Do Szkoły” obejmie przejścia znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie placówek oświatowych.

W lipcu bieżącego roku, Fundacja Orlen Dar Serca ogłosiła program pn. „Bezpieczna Droga Do Szkoły”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w pobliżu placówek oświatowych poprzez poprawę oznakowania.

W sierpniu miasto przystąpiło do programu zgłaszając cztery przejścia, które zgodnie z warunkami programu znajdują się w pobliżu szkół: ul. Świętego Piątka (przy skrzyżowaniu z ul. Orlą, w pobliżu SP nr 6), ul. Lwowska (przy Kuratorium Oświaty, w pobliżu SP nr 2), ul. Partyzantów (w pobliżu II L.O.), ul. Kilińskiego (w pobliżu III L.O).

Złożony w sierpniu wniosek został rozpatrzony pozytywnie i Fundacja dofinansuje przedsięwzięcie. Doznakowanie w/w przejść będzie polegać na wykonaniu nowego oznakowania poziomego biało-czerwonego w technologii grubowarstwowej oraz ich doświetleniu za pomocą aktywnych znaków D-6 (przejście dla pieszych). Takie rozwiązanie ma poprawić widoczność przejścia i znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo oraz komfort pieszych.

Prace planowane są do wykonania w miesiącach wiosenno-letnich 2018 roku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us