Reklama
Reklama

Zamość obroni tytuł "Świetlnej Stolicy Polski"? Ruszyło głosowanie

Zamość obroni tytuł Świetlnej Stolicy Polski? fot. Paweł Nowak, archiwum Zamość obroni tytuł Świetlnej Stolicy Polski? fot. Paweł Nowak, archiwum

Ruszyło głosowanie w Plebiscycie Miast 9. edycji akcji „Świeć się z Energą”. W województwie lubelskim rywalizują Kraśnik, Lublin, Puławy i Zamość. Do końca pierwszego etapu zostało 19 dni.

Głosy oddawać można codziennie do 2 stycznia 2018 r. Każde z 16 miast - zwycięzców wojewódzkich - otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł z przeznaczeniem na cele dobroczynne i zakwalifikuje się do wielkiego finału ogólnopolskiego. Rywalizacja w drugim etapie plebiscytu, obok zmagań o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”, toczyć się będzie także o dodatkową nagrodę charytatywną o wartości 40 000 zł. Wygrana to dla miasta również doskonała okazja do promowania się w całym kraju. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej SwiecSie.pl.

W ramach „Świeć się z Energą” odbywa się również indywidualny konkurs fotograficzny, w którym autorzy zdjęć z całej Polski starają się w pełnych światła i klimatu kadrach uwiecznić magię nadchodzących świąt. W tym roku konkurs został rozszerzony o nową kategorię pt. „Moja ulubiona szopka”. Szopki bożonarodzeniowe mają w naszym kraju wielowiekowe tradycje, cechują je różnorodne formy, co czyni je wyjątkowo ciekawymi obiektami do fotografowania.

W konkursie przyznanych zostanie 79 nagród. Część z nich przyzna jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, jednak ponad połowa wyróżnień zostanie wyłoniona w wyniku głosowania internautów. Autor najlepszego zdjęcia w konkursie otrzyma bon do sklep.energa.pl na zakup sprzętu fotograficznego o wartości 4000 zł. Konkurs foto potrwa do 15 stycznia.

- Nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na udane zdjęcie. Zachęcam do tego, aby tą gwiazdkową aurą bawić się i z nią eksperymentować. Święta mogą każdego inspirować w inny sposób. Zaufajmy zatem swojej intuicji oraz wewnętrznej wrażliwości i przenieśmy je na fotograficzną kompozycję – radzi Lidia Popiel, fotografka oraz wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej, przewodnicząca jury.

W zmaganiach fotograficznych udział może wziąć każdy, bez względu na to, czy jest posiadającym lustrzankę profesjonalistą, czy też amatorem uzbrojonym jedynie w smartfon. Liczy się wyobraźnia i kreatywne podejście do tematu. Pozytywną, świąteczną energię i jej blask, pokazać można na wiele sposobów.

Równolegle do plebiscytu miast i konkursu foto, rozgrywany jest także konkurs wśród użytkowników portali Facebook oraz Instagram. By wziąć w nim udział wystarczy oznaczyć swoje zdjęcie za pomocą hashtagu #SwiecSie. W ramach zabawy przyznawane będą wyróżnienia tygodniowe, a po 15 stycznia jury dokona ostatecznego wyboru najlepszych fotografii #SwiecSie.

Harmonogram konkurs
start akcji – początek dodawania zdjęć: 6 grudnia 2017
głosowanie w I etapie Plebiscytu Miast: 13 grudnia 2017 - 2 stycznia 2018
głosowanie w II etap Plebiscytu Miast: 8-15 stycznia 2018
zakończenie konkursu fotograficznego: 15 stycznia 2018

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Zamość zdobył tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Czy uda się obronić tytuł, to zależy od Internautów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us