Reklama

Zamojski ratusz bez doradcy i asystentów

W zamojskim ratuszu swoje posady stracili Marek Gajewski, Barbara Godziszewska i Marek Jawor, foto: archiwum W zamojskim ratuszu swoje posady stracili Marek Gajewski, Barbara Godziszewska i Marek Jawor, foto: archiwum

W niedzielę (3 grudnia) weszła w życie ustawa likwidująca stanowiska doradców i asystentów w samorządach. W zamojskim ratuszu swoje posady stracili Marek Gajewski, Barbara Godziszewska i Marek Jawor.

Przypomnijmy, z ustawy usunięto zapis, na podstawie którego w samorządach można było zatrudniać osoby na stanowiskach doradców i asystentów. Autorzy projektu z Kukiz'15  podkreślali, że "gabinety polityczne" na szczeblu samorządowym stają się przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy dla osób związanych partyjnie z urzędującymi władzami samorządowymi. Wskazywali też na oszczędności, jakie ma przynieść likwidacja takich stanowisk.

Zamojski magistrat zatrudniał dwoje asystentów: Barbarę Godziszewską na 3/4 etatu oraz Marka Jawora na 1/2 etatu. Na cały etat zatrudniony był doradca Marek Gajewski, który pełni rolę rzecznika prasowego.

Na chwilą obecną nie mamy podpisanej żadnej umowy z tymi osobami. Wczoraj zakończyły świadczenie pracy. - powiedział nam Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

2 komentarzy

  • zukosa
    zukosa poniedziałek, 04 grudzień 2017 18:21 Link do komentarza

    A ja widziałem dziś pana Gajewskiego w ratuszu, to pracuje czy nie pracuje?

  • adjl
    adjl poniedziałek, 04 grudzień 2017 23:28 Link do komentarza

    Kominek montuje. Będzie w sam raz miejsce, aby postawić kwiaty:-)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us