Reklama
Reklama

Świetlisty ogród w centrum Zamościa. Ma być pięknie

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

Zamojski Urząd Miasta poinformował, że 1 grudnia o godzinie 18.00 na Rynku Wielkim po raz pierwszy "rozkwitnie ogród wyobraźni". - W samym centrum miasta pojawi się malowniczy ogród. Jednak ożywać będzie wyłącznie po zmroku, tworząc przy tym zachwycający świetlno-muzyczny spektakl - informuje Marek Gajewski, doradca prezydenta miasta.

- W tym roku Zamość zaskoczy mieszkańców oraz zwiedzających miasto turystów zupełnie nowym, oryginalnym pomysłem na świąteczne dekoracje. Oprócz choinki i tradycyjnych iluminacji bezpośrednio kojarzących się ze świętami na zamojskim rynku pojawi się jedyny w swoim rodzaju multimedialny Ogród Wyobraźni. Każdy jego element został szczegółowo zaprojektowany w taki sposób, aby pobudzał wyobraźnię i nawiązywał charakterem do stylu architektury ogrodowej. Spacerując wśród świetlistych tuneli, migoczących roślin i rozświetlonych krzewów mieszkańcy i turyści będą mogli posłuchać miłych dla ucha dźwięków znanych utworów muzyki klasycznej - wyjaśnia Gajewski.  - Wśród nich zabrzmi: Kanon D-dur Johanna Pachelbela, Walc nr II Dmitrija Szostakowicza czy Muzyka Sztucznych ogni Georga Friedricha Haendla - dodaje.

Jak informuje magistrat, na kompozycję ogrodu o wymiarach ok. 80m x 30m będzie się składać aż 200 tysięcy punktów świetlnych. Urząd dodaje, że zużycie prądu to jedynie 18 kW/h, czyli takie, które służy do upieczenia 8 smakowitych świątecznych makowców.

Dodatkową atrakcją będzie świąteczny konwój Radia Zet, który zagości w naszym mieście 1 i 2 grudnia. Będzie miasteczko z muzyką, iluminacjami i mnóstwem świątecznych zabaw. Radio Zet będzie prowadzić świąteczne relacje z Zamościa na swojej antenie.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us