Zamość: Rozbój na Listopadowej

Do rozboju doszło w Zamościu na ul. Listopadowej, foot: archiwum, zdjęcie poglądowe Do rozboju doszło w Zamościu na ul. Listopadowej, foot: archiwum, zdjęcie poglądowe

Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy w nocy z piątku na sobotę dopuścili się rozboju na 29-letniej mieszkance Zamościa. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu kobiety, do którego mężczyźni przyszli pod pretekstem zakupu papierosów. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn biorących udział w rozboju.

Do zdarzenia doszło w Zamościu na ul. Listopadowej.

- 29-letnia mieszkanka Zamościa w sobotę tuż po północy powiadomiła dyżurnego zamojskiej Policji o tym, że kilka minut wcześniej do jej mieszkania przyszło pięciu mężczyzn. Pretekstem ich wizyty była chęć zakupienia papierosów. Kiedy spotkali się z odmową sprzedaży, nieproszeni weszli do mieszkania. Kiedy domownicy podjęli próbę wyproszenia ich, wówczas doszło do awantury. W czasie szarpaniny kobieta została popchnięta i przewróciła się. Wówczas jeden z mężczyzn zabrał jej biżuterię, którą miała na sobie. Po całym zdarzeniu sprawcy rozbiegli się po osiedlu - informuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej jednostki policji.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie rozboju. Byli nietrzeźwi. Piątego mężczyznę zatrzymano kilka godzin później. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Zamościa w wieku od 19 do 24 lat.

- Dzisiaj w stosunku do trzech z nich Sąd przychylając się do wniosku Policji popartego przez prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności - informuje Dorota Krukowska Bubiło.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us