Reklama

Konserwator nie zgadza się na apartamentowiec na zamojskiej starówce. Będzie nowy projekt

Projekt budynku, który miał powstać na tzw. zielonym rynku, na zamojskiej starówce nie uzyskał pozytywnej opinii konserwatora zabytków, foto: materiał nadesłany, archiwum Projekt budynku, który miał powstać na tzw. zielonym rynku, na zamojskiej starówce nie uzyskał pozytywnej opinii konserwatora zabytków, foto: materiał nadesłany, archiwum

Projekt budynku, który miał powstać na tzw. zielonym rynku, na zamojskiej starówce nie uzyskał pozytywnej opinii konserwatora zabytków. Jak poinformował nas przedstawiciel inwestora, przygotowywana jest druga koncepcja, uwzględniająca uwagi konserwatora zabytków i Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Przypomnijmy, zaprojektowany trzykondygnacyjny i nowoczesny budynek miał powstać w miejscu tzw. zielonego ryneczku, na zamojskiej starówce. Projekt na wniosek Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Delegatura Zamość trafił do zaopiniowania do Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Ostatecznie zaproponowany projekt został zaopiniowany negatywnie.

- Stosowną opinię w formie wytycznych otrzymaliśmy w dniu 22.03.2017r. Opinia nakłada obowiązek naniesienia szeregu zmian, uwzględniających następujące sugestie: " projekt (...) wywołuje efekt dominującej otoczenie monumentalnej bryły"; "budynek (...) powinien nawiązywać (...) do sąsiadującej zabudowy mieszkalnej?; "ukształtowanie bryły (...) podziału na dwie kondygnacje pełne i odcięte okapem dachu i gzymsem poddasze użytkowe"; "wprowadzenie parkingu podziemnego o układzie i formie uzależnionej od wyników badań archeologicznych" - informuje Błażej Bartecki, przedstawiciel dewelopera.

Jak zapewnia inwestor, opracowywana jest druga koncepcja budynku uwzględniająca wytyczne konserwatora.

- Pracownia architektoniczna, która podjęła się realizacji projektu, aktualnie pracuje nad drugą koncepcją, uwzględniającą wszelkie uwagi zawarte w piśmie konserwatora, mając na celu sporządzenie projektu, który nie będzie wywoływał kontrowersji - informuje Bartecki. - Prace są w fazie opracowywania nowej koncepcji ściśle pod nadzorem konserwatorskim - dodaje.


Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us