Reklama

Poniedziałek na zamojskich drogach

Opel potrącił 12-letnią dziewczynkę, która nagle wbiegła na jezdnię, foto: Policja (materiał nadesłany) Opel potrącił 12-letnią dziewczynkę, która nagle wbiegła na jezdnię, foto: Policja (materiał nadesłany)

Dwa potrącenia pieszych i trzy zderzenia osobówek - to poniedziałkowy bilans zdarzeń drogowych w powiecie zamojskim. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał obrażeń zagrażających życiu. Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze.

- Poniedziałek na zamojskich drogach rozpoczął się potrąceniem pieszej prawidłowo przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul. Peowiaków około godziny 6:30. Kobieta została przewieziona do szpitala, na szczęście jej stan nie wymagał dalszej hospitalizacji. Kierujący pojazdem marki Volkswagen, który potrącił pieszą był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano kierującemu prawo jazdy - informuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej komendy policji. 

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 7:00 w Kalinowicach. Jak informuje policja, kierujący samochodem marki Volkswagen, 35-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej pojazdem marki Opel, 34-letniej mieszkance Zamościa. W wyniku zderzenia nikt nie doznał obrażeń. Jak się okazało kierujący volkswagenem był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Jarosławcu na drodze krajowej nr 74. Tam kierowca pojazdu marki Opel potrącił 12-letnią dziewczynkę, która nagle wbiegła na jezdnię bezpośrednio pod jego pojazd. Dziewczynka karetką pogotowia została przewieziona do szpitala. Kierowca opla był trzeźwy.

Następny raz policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia drogowego ok. godziny 11:30. Tym razem jadąca pojazdem marki Citroen, ul. Żdanowską 26-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego wykonując manewr skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu volkswagenem, 45-letniemu mieszkańcowi Krasnobrodu. 26-latka została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującej citroenem zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

To nie koniec poniedziałkowych zdarzeń na zamojskich drogach. Tuż przed godziną 12:30 na ulicy Dzieci Zamojszczyzny miała miejsce kolizja. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Skoda, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na jezdni warunków wpadł w poślizg. Pojazd zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z czołowo z jadącym z przeciwka pojazdem marki Mitsubishi. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń. Obaj byli trzeźwi. 20-letni kierujący skodą za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat karny.

Policjanci apelują do uczestników ruchu o większą ostrożność.

- Skoncentrujmy naszą uwagę na jeździe. Chwila nieuwagi, nadmierna brawura, czy też zwykłe „zagapienie się” może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Apelujemy również do pieszych. Nie należy wbiegać na jezdnię! A przechodzić przez drogę możemy jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Stosowanie kilku podstawowych zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze uchroni nas przed utratą zdrowia, a nawet życia - apeluje Dorota Krukowska Bubiło.

1 komentarz

  • Artur
    Artur wtorek, 31 październik 2017 12:53 Link do komentarza

    Czy w tym Zamościu policjanci nie potrafią inaczej ukarać za kolizję jak tylko zabranie prawa jazdy? w 80% artykułów piszą, że kierującemu zatrzymano prawo jazdy, kiedy powinno się ukarać mandatem skoro nie było osób rannych. Chyba sądy w Zamościu nie mają co robić? Przecież i tak im oddadzą to prawko skoro to zwykła kolizja. Ale jak to ładnie brzmi w statystykach..

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us