Reklama

Zamość: Miał 4 zakazy, nie miał prawa jazdy a w dodatku jechał pijany

foto: Policja foto: Policja
Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej w nocy z środy na czwartek, na ulicy Granicznej w Zamościu. 49-latek miał orzeczone przez sąd cztery zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi (w tym dwa dożywotnio), miał cofnięte uprawnienia i był pijany.

- W nocy z środy na czwartek, około godziny 0:20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy na ulicy Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. Autem kierował 49-letni mieszkaniec Zamościa. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny prawie promil. Jak się okazało kierowanie w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przestępstwo popełnione przez 49-latka. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się bowiem, że mężczyzna ma cofnięte dożywotnio uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo sądy w Zamościu i w Krasnymstawie orzekły wobec niego cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym dwa dożywotnio - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

49-latek trafił do policyjnego aresztu. Pojazd, którym się poruszał został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mundurowi zatrzymali też dowód rejestracyjny Volkswagena z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

- Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Usłyszał też zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 49 latek był już wcześniej prawomocnie skazany za tego typu przestępstwo i dodatkowo zdecydował się na kierowanie pojazdem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych dlatego też poniesie surową karę, która może mieć wymiar do 5 lat więzienia - wylicza rzeczniczka.

6 komentarzy

 • Praworządność po europejsku
  Praworządność po europejsku niedziela, 16 czerwiec 2024 13:32 Link do komentarza

  "w tym dwa dożywotnio " - to sędzia wydający drugi dożywotni musi być jakimś kretynem. To nie Ameryka. No ale to są "wolne sądy" Więc im wolno wszysko, Teraz dostanie koleny zakaz sądowy. No nie Tuleya ?

 • Justus
  Justus niedziela, 16 czerwiec 2024 18:31 Link do komentarza

  Pewnie uwierzył, że na bocznych drogach nie stoją. A tu masz, nie dość, że po północy, na bocznej drodze, to jeszcze stali i go złapali! Więcej nieszczęśliwych zbiegów okoliczności trudno sobie wyobrazić. Jeżeli tyle kar i zakazów go nie powstrzymało, to już tylko pobyt w pensjonacie przy ulicy Okrzei, może powstrzymać te szaleństwa drogowe.

 • Maja
  Maja poniedziałek, 17 czerwiec 2024 01:54 Link do komentarza

  Trzeba być mendą żeby dostać dożywotni zakaz. Ale jak widać można ich więcej dostawać. Chyba musi po pijaku w końcu zabić, żeby iść siedzieć.

 • Zulu Gula
  Zulu Gula poniedziałek, 17 czerwiec 2024 14:11 Link do komentarza

  Ile zakazów dożywotnich można dostać za to samo w polskim prawie? :). Polska to dziwny kraj :) tylko zakazy dają a kary żadnej nie ma.

 • ech
  ech poniedziałek, 17 czerwiec 2024 21:54 Link do komentarza

  to jakaś luka w prawie wydawać ponownie zakaz tego samego, kara za załamanie powinna być dotkliwa tak by się nie opłacało (np: 5 tys pln co najmniej) a nie za złamanie zakazu dostaje się drugi raz taki sam zakaz

 • Gienek
  Gienek wtorek, 18 czerwiec 2024 05:50 Link do komentarza

  No to teraz będzie miał na pamiątkę 5 zakaz.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us