Reklama

Zamość: 63-latek próbował ukraść uliczną latarnię

foto: Policja foto: Policja
63-latek próbował ukraść latarnię z ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. Oświetlenie zostało wyłamane przez ciężarówkę, która kilka dni temu wywróciła się zjeżdżając z ronda.

- W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego w czasie patrolu ulic Zamościa przejeżdżając przez ulicę Dzieci Zamojszczyzny zauważyli mężczyznę, który wykonywał jakieś prace pochylając się nad przewróconym słupem ulicznego oświetlenia. Latarnia kilka dni wcześniej została uszkodzona w wyniku zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego. Wówczas kierujący wyłamał ją, latarnia przewróciła się i leżała na trawie - wyjaśnia Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Chcąc poznać powód nietypowego zachowania mężczyzny przystąpili do czynności służbowych. W czasie legitymowania okazało się, że mężczyzna to 63-letni mieszkaniec Zamościa. Policjanci skontrolowali zawartość reklamówki, którą miał przy sobie mężczyzna. W jej wnętrzu odnaleźli pochodzącą z latarni lampę oświetleniową. W reklamówce były też cążki do przecinania przewodów oraz kombinerki, których jak się okazało, użył 63-latek podczas rozmontowywania lampy ze słupa - dodaje.

Podejrzany o kradzież 63-latek został przewieziony do komendy. Przedstawiciel Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu oszacował wartość skradzionej lampy na kwotę ponad 1600 złotych.

W piątek podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. 63-latek w czasie przesłuchania złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

4 komentarzy

 • Zamość w pigułce
  Zamość w pigułce wtorek, 21 listopad 2023 08:25 Link do komentarza

  miech leży dalej. Pewnie w Zamościu nie ma kolejnej spółki i kolejnego prezesa by siętym zająć

 • Justus
  Justus wtorek, 21 listopad 2023 16:05 Link do komentarza

  To przez kilka dni służby nie miały czasu, by naprawić lampę? To za co biorą pieniądze? Co za dbałość o mienie miasta? Niech sobie leży, złodzieje zabiorą...

 • Damian
  Damian wtorek, 21 listopad 2023 21:59 Link do komentarza

  Na Hrubieszowskiej przy Rondzie Wyszyńskiego kikut z wyłamanej latarni już parę lat wystaje i nikt z tym nic nie robi.

 • Bareja wiecznie żywy
  Bareja wiecznie żywy czwartek, 23 listopad 2023 11:50 Link do komentarza

  drogi ten złom, pewnie złota lampa alladyna to była. a dlaczego policja nie wyceniła tego na portalu aukcyjnym? (czyżby nie było takiego złomu na aukcjach?) jak to miało miejsce na ulicy Orzeszkowej gdzie wandal urwał w samochodach cztery lusterka, "biegły policjant w zakresie wyceny" wycenił cztery lusterka na kwotę 459zł bo takie ceny są w internecie. "Pani rzecznik wyjaśnia, że zweryfikowano wartość uszkodzonych części, posiłkując się przy tym przykładowymi aukcjami internetowymi lusterek tego typu aut w stanie adekwatnym do stanu lusterek sprzed zdarzenia." wychodzi na to że są różne standardy działania? skoro latarnia była uszkodzona skąd ta cena??
  czy taka leżąca latarnia nie stwarza zagrożenia?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us